Zdroj: fotobanka automobilky Audi

Audi Q2 je malý teréňák do městské džungle

22. 3. 2016

Audi na autosalonu v Ženevě odhalilo nový model Q2. Kompaktní SUV je městským typem pro všední den i volný čas. Konektivita, informační, zábavní a asistenční systémy dosahují úrovně vyšší třídy. Automobil na první pohled upoutá robustním vzhledem a ostrými, hranatými rysy.

Static photo,  Colour: Coral Orange
Zdroj: fotobanka automobilky Audi

Model je postaven na nové platformě MQB a je cílen na mladší „urban“ generaci řidiček a řidičů. Výsledkem je působivé SUV s mnoha hranami. Výrazný dojem zanechává příď s vysoko umístěnou maskou chladiče, Audi označovanou singleframe, v osmiúhelníkovém designu, která je doplněna velkými otvory pro přívod vzduchu.
Mimořádně nápadná je klesající střecha, která ústí do střešního sloupku C s barevně odlišenou plochou. Tento kontrast umocňuje sportovní charakter modelu Audi Q2. Dynamické zakončení vozu tvoří dlouhý střešní spoiler a difuzor s vizuálně naznačeným spodním ochranným panelem. Z profilu jsou nápadné zejména vysoká spodní linie bočních oken a výrazně tvarované plochy v oblasti dveří, které zdůrazňují podběhy kol, a tím i příslušnost kompaktního SUV mezi modely s pohonem všech kol quattro.

Model nabídne techniku z vyšší třídy vozů Audi. Kromě na přání dodávaného panelu přístrojů Audi virtual cockpit a průhledového displeje pocházejí i asistenční systémy modelu Audi Q2 z vyšší třídy – včetně sériově dodávaného systému Audi pre sense front. Tento rozpoznává kritické situace s ostatními vozidly a přecházejícími chodci před vozidlem a v případě potřeby aktivuje brzdění s maximální intenzitou – v nízkých rychlostech až do úplného zastavení. Nabídka kromě toho zahrnuje adaptivní tempomat s funkcí Stop & Go, asistenta pro jízdu v dopravní koloně, asistenta pro změnu jízdního pruhu, asistenta pro jízdu v jízdním, rozpoznávání dopravních značek, parkovacího asistenta a asistenta pro sledování vozidel přijíždějících ze strany vzadu.

Static photo,  Colour: Coral Orange
Zdroj: fotobanka automobilky Audi

Prodej modelu Audi Q2 bude zahájen nabídkou šesti motorů. Kromě tříválce TFSI 1,0 litru bude paleta zážehových motorů zahrnovat dva čtyřválce se zdvihovým objemem 1,4 a 2,0 litru. Navíc budou k dispozici tři vznětové čtyřválce se zdvihovým objemem 1,6 a 2,0 litru. Výkony motorů pokrývají rozsah od 85 kW (116 k) do 140 kW (190 k). Jako alternativu šestistupňové mechanické převodovky nabízí Audi pro všechny motory sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku S tronic. U nejvýkonnějšího motoru TDI a jednotky 2.0 TFSI nalézá uplatnění nově vyvinutá dvouspojková převodovka. Oba uvedené motory jsou kromě toho sériově kombinovány s trvalým pohonem všech kol quattro. Audi Q2 bude uvedeno na evropský trh na podzim 2016. Audi Q2 bude uvedeno na evropský trh na podzim 2016.

Sdílet článek:

Více na webu Audi

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018