Test Audi A4 allroad: foto Žena v autě.cz

Test manažerského kombíku Audi A4 allroad

11. 4. 2023

Kdo říká, že ženy jezdí jen po městě, a ještě pouze v módních esúvéčkách? Redakce magazínu Žena v autě.cz otestovala oblíbený vůz manažerek křižujících české i evropské dálnice. Objevte s námi tajemství elegantního Audi A4 allroad ve vyšperkované verzi s naftovým šestiválcem.

IMG_0751-Velky
Test Audi A4 allroad: foto Žena v autě.cz

Díváme se

Nebudete tomu věřit, ale automobilka Audi bude příští rok slavit u „áčtyřky“ třicetiny. Aktuální generace prošla v roce 2019 faceliftem. I po těch pár letech nejde Audi A4 upřít prémiový, reprezentativní a zároveň velmi elegantní vzhled.

Šmrncovní Audi A4 allroad zaujme na první pohled širokou maskou chladiče Singleframe s masivními svislými žebry a příplatkovými Matrix LED světlomety s velmi působivými dynamickými ukazateli změny směru.

Konkrétně ve verzi allroad nadchne svým „offroadovým“ naturelem v podobě lemů blatníků, nárazníků, prahů a o pár centimetrů zvýšeného podvozku (oproti klasické A4). Elegance Audi A4 allroad se zrcadlí také do provedení jeho zádě. Zde hraje prim horizontální chromovaný proužek spojující zadní LED světla a integrované koncovky výfuků.

IMG_0767-Velky
Test Audi A4 allroad: foto Žena v autě.cz

Nasedáme

Toto se českým manažerkám a řidičkám bude jistě líbit. S mobilem dnes už můžete nejen nakupovat, ale i řídit Audi A4 allroad! K otevření a řízení vozu už nemusíte nosit klíče v kabelce! Díky aplikaci Audi connect stačí jen funkci klíče integrovat do svého chytrého telefonu.

„Skutečná elegance není nápadná,“ tak kdysi pravila jedna česká spisovatelka. Tato věta dokonale platí na testované Audi A4 allroad. Interiér Audi A4 je minimalistický a každé umístění tlačítka je dokonale promyšlené.

IMG_0776-Velky
Test Audi A4 allroad: foto Žena v autě.cz

Palubní desce dominuje dotyková obrazovka s úhlopříčkou 10,1″ se systémem MMI Navigation plus. Infotainment jako dobrý sluha nabízí ovládání hlasem, a tak stačí přikázat nahlas autu, kam chcete jet a jede se.

IMG_0777-Velky
Test Audi A4 allroad: foto Žena v autě.cz

K eleganci a klidu v kabině přispívá i velký digitální přístrojový panel, který je opravdu přehledný a pracuje se s ním opravdu snadno.

Zmínit musíme také Audi Phone box, který funguje jako nabíječka. Zároveň je spojen s vnější anténou vozu, a to vylepšuje kvalitu příjmu konverzace přes hands-free.

Audi A4 allroad vyniká prostorností pro celou rodinu. V druhé řadě sedadel se pohodlně a bez pocitu stísněnosti přepraví i na dlouhých trasách dospělí pasažéři. Automaticky otevíratelný kufr nabízí 495 litrů objemu. Po jednoduchém sklopení zadních sedadel (pomocí tlačítka přímo v kufru) jde docílit až 1495 litrů objemu.

IMG_0774-Velky
Test Audi A4 allroad: foto Žena v autě.cz

Jedeme

Naše redakce otestovala Audi A4 ve variantě allroad 50 TDI quattro s výkonem 210 kW/286 koní. Tato motorizace je za nás naprosto nejlepší pro dlouhou a agilní jízdu. Díky zvýšenému podvozku a adaptivním tlumičům je jízda včetně přejíždění nerovností na silnici dokonale pohodlná.

IMG_0780-Velky
Test Audi A4 allroad: foto Žena v autě.cz

Osmistupňový automat řadí příkladně, hladce a hbitě. Testovaný vznětový šestiválec je kombinovaný s 48V mild-hybridní technologií.

Zároveň se jedná o čistokrevnou čtyřkolku se samosvorným středovým diferenciálem. S „áčtyřkou“ se směle můžete při nastavení režimu offroad vydat do lehčího terénu. A4 allroad zdolá kdejaký zabahněný kopec a kamenitou cestu. Žádných obav!

IMG_0782-Velky
Test Audi A4 allroad: foto Žena v autě.cz

Zátah točivého momentu je u A4 dechberoucí. Dle aktuální řidičské nálady lze přizpůsobit jízdní režimy. Při rychlé jízdě po německé dálnici nebo při předjíždění udělá Audi A4 allroad díky spojení povedeného podvozku, vysokému výkonu a stabilitě v zatáčkách snadno dojem.

Přitom jakkoli se jedná o agilní a silný motor, potěší výkonný šestiválec spotřebou. Kombinovaná spotřeba tohoto 286koňového sportovce s pohonem všech kol se pohybovala kolem 8 litrů.

K silným stránkám A4 allroad patří také bezpečnost. Audi pre sense dokáže vizuálně a akusticky varovat před hrozící kolizí a adekvátně zabrzdit. Nenahraditelný pro pohodové parkování ve městě je parkovací asistent s couvací kamerou. Parkování s tímto rodinným vozem není ve městě žádná noční můra.

IMG_0763-Velky
Test Audi A4 allroad: foto Žena v autě.cz

Hodnotíme

Reprezentativní Audi A4 allroad sbírá cenné body svou univerzálností. Projevuje se komfortem, intuitivním infotainmentem, vynikajícími jízdními schopnostmi v různých situacích a bezkompromisní prostorností pro posádku i jejich zavazadla. To vše v elegantním balení, a to včetně špičkových bezpečnostních asistentů. Cena odpovídá kvalitě!

Limuzína Audi A4 (35 TFSI 150 koní) startuje na ceně 965 900 Kč. Verze allroad startuje na 1 342 900 Kč (40 TDI quattro 204 koní), se všemi příplatky se cena testovaného modelu (50 TDI quattro 286 koní) vyšplhala na 2 063 400 Kč!

Sdílet článek:

Více na webu Audi

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018