Zdroj: archiv webu

Automobilovou ženou roku je Sabine Schmitz

17. 6. 2021

Ženská světová anketa auta roku WWCOTY vybrala z nominací a vyhlásila vítězku Woman of Worth Award. Tato cena je udělována význačným ženám za zásluhy v automobilovém sektoru. Ocenění získala im memoriam Sabine Schmitz a také bojovnice za práva žen Loujain Al Hathloul ze Saúdské Arábie.

Výherkyní ceny World of the Year Woman of Worth Award je Sabine Schmitz. Členky poroty ocenily zesnulou německou profesionální závodnici a televizní osobnost Sabine Schmitz.

Sabine pracovala pro BMW a Porsche a stala se známou expertkou na okruhu Nüburgring. Během své řidičské kariéry získala dvě vítězství ve vytrvalostních závodech. Po svém vystoupení v BBC Top Gear se stala kultovní ikonou v televizi a opakovaně se objevovala po boku několika moderátorů programu. Zemřela v březnu 2021.

Foto: archiv webu

Druhé místo, které si zaslouží zvláštní zmínku, obsadila Loujain Al Hathloul. Bojovnice za práva žen v Saúdské Arábii. V roce 2014 byla zatčena a zadržena za pokus o vstup do Saúdské Arábie s řízením automobilu ze Spojených arabských emirátů.

V prosinci 2020 ji soud odsoudil za „prosazování práv žen“. Loujain bylo umožněno opustit vězení 10. února 2021, ale nesmí opustit zemi na následujících pět let.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018