Zdroj: archiv webu

Bezpečně za volantem

28. 5. 2016

Bezpečnost za volantem ovlivňuje mnoho faktorů a jedním z nich je samozřejmě i dobrý zrak řidiče. Zamyslete se, kdy jste si naposledy byli nechat zkontrolovat zrak? A věděli jste, že u řidičů jejichž zraková ostrost dosáhne podle normy méně, než 50 procent je řízení dokonce i zcela zakázáno. V rámci osvětové kampaně Mezinárodního sdružení optiků a optometristů byly zjištěny alarmující výsledky. Ukázalo se, že každý šestý řidič by měl za volant usedat pouze s brýlemi a dokonce každý 33. řidič by měl mít řízení zcela zakázané.

BESIP spolu s partnery Shell a Bausch&Lomb zopakovali úspěšnou akci z loňského roku s názvem Bezpečně za volantem. Kampaň probíhala v průběhu dubna postupně ve 14 krajích po celé České republice. Řidiči si mohli dobrovolně nechat změřit zrak na čerpacích stanicích Shell. Výsledky kampaně jsou však šokující, jelikož se ukázalo, že problém se zrakem má o 10 procent řidičů více, než tomu bylo loni. Celkem možnosti screeningu zraku využilo 758 řidičů. Z celkového počtu testovaných má 17 procent špatný zrak a za volant by tak určitě neměli usednout bez brýlí. Dokonce 3 procenta testovaných by kvůli špatnému vidění nemělo řídit vůbec. Tak řidiči a řidičky, snad budeme více dbát na náš zrak a v příštím roce dosáhneme mnohem lepších výsledků.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018