BMW x1 v anketě auto mého srdce: foto ŽENA V AUTĚ.CZ

BMW X1 v anketě Auto mého srdce

16. 3. 2023

Třetí generace oblíbeného SUV pro dámy BMW X1 je finalistou letošní ankety Auto mého srdce. Patnáct členek odborné poroty poctivě testuje jeho schopnosti a my vám přinášíme malou ochutnávku toho, jaké BMW X1 z pohledu žen je.

Funkční design zvenku i uvnitř

„Kvalitní auto s ušlechtilými materiály a stylovým interiérem,“ tak stručně popisuje finalistu letošní ankety model BMW x1 členka poroty Tereza Tobiášová.

Pavla Totušková a BMW X1: foto Žena v autě.cz
Pavla Totušková a BMW X1: foto Žena v autě.cz

Nová generace X1 má pronikavější vzhled a je do všech směrů větší než jeho předchůdce. Na délku dokonce o 5,3 cm. To se pozitivně podepsalo na zvětšení vnitřního prostoru, ale i komfortu. SUV BMW X1 jedním slovem „vyrostlo“, a to nejen rozměrově.

BMW X1 definují vyrovnané proporce a pěkné detaily, jako je hranatá maska (v testované výbavě xLine matně hliníková) s výraznými světlomety nebo třeba zapuštěné kliky dveří. Také záď nezapře příslušnost k prémiové značce. Look testovaného SUV BMW X1 šperkují příplatky v podobě oranžové karoserie Utah Orange a 19“ palcová kola.

„Nejmenší SUV z koncernu BMW za mě vyrostlo i svým přístupem k designu. Velká příď s tolik diskutovanými ledvinkami se mi hodně zaryla pod kůži. A to nemluvím o tenkých LED světlometech, které přecházejí hluboko do boků a vytvářejí výraz nazlobené šelmy připravené k lovu,“ komentuje podobu exteriéru porotkyně Sabina Sarkisovová.

BMW X1: foto Žena v autě.cz
BMW X1: foto Žena v autě.cz

Interiér s příplatkovými sportovními sedadly v umělé kůži Sensatec Oyster/Black od prvního momentu navozuje pocit luxusu, pohodlí a také zajišťuje příkladný výhled z auta.

Uvnitř kabině dominuje palubní deska s širokoúhlým prohnutým displejem a středová konzola mezi sedadly. Infotainment má působivou grafiku a je naprosto intuitivní. Během chvíle se každá řidička s tímto SUV sžije, i když je třeba poprvé za jeho volantem. Ovládat lze infotainment snadno také gesty, na displeji nebo jednoduše na volantu pomocí pár jednoduchých tlačítek.

IMG_5842-Velky
Bára Vaculíková a BMW X1: foto Žena v autě.cz

„Kabina nedělá kompromisy v materiálech ani zpracování, je to prostě typické BMW. Nová středová loketní opěrka s úložným prostorem v dolní části se vysloveně povedla. Milý detail představuje přihrádka pro bezdrátové nabíjení, v níž je telefon bezpečně přichycen a ani v rychlých zatáčkách nikam necestuje,“ pochvaluje si pojetí interiéru porotkyně Viola Procházková.

Nové BMW x1 dokáže být plnohodnotným autem pro rodiny nebo aktivní páry. Vpředu je velkorysý prostor a v autě najdeme dostatek úložných skrýší. Zavazadlový prostor poskytuje 500 litrů objemu. „I když je obratná a skvěle ovladatelná, je X1 dost velká na to, aby dokázala fungovat i jako jediné auto v rodině.

IMG_0372-Velky
Jana Paterová a BMW X1: foto Žena v autě.cz

Na zadní sedačky se v pohodě vejdou dospělí a dost místa je také v kufru. Díky posuvné druhé řadě se navíc člověk může rozhodnout, jestli potřebuje víc prostoru pro cestující nebo pro náklad,“ pokračuje v hodnocení BMW x1 porotkyně Viola.

Bezpečí pro celou posádku

O dokonalý pocit bezpečí se během jízdy stará plejáda chytrých jízdních a bezpečnostních asistentů. Head-up displej promítá nejdůležitější údaje o jízdě a navigaci na přední sklo. Řidička se tak naplno může věnovat jen provozu a tomu, co se děje na silnici.

SABINA a BMW X1: foto Žena v autě.cz
SABINA a BMW X1: foto Žena v autě.cz

Testovaný vůz je vybaven volitelnou nejvyšší verzí asistenčního systému Driving Assistant Professional se schopností udržování v pruhu a extra šikovným parkovacím asistentem Professional. Couvací asistent poskytuje maximum komfortu při manévrování.

„Esúvéčka si získala srdce žen díky většímu pocitu bezpečí a vyššímu posezu. BMW x1 v tomto ohledu není výjimkou. Sebevědomí za volantem získáte už během prvních pár chvil. Všichni přítomní bezpečnostní asistenti pracují neomylně a přispívají k bezpečné jízdě,“ říká o špičkových technologiích v X1 další porotkyně Sabina Kvášová.

BMW X1: foto Žena v autě.cz
BMW X1: foto Žena v autě.cz

Skvělé jízdní vlastnosti

Pod kapotou testovaného BMW X1 se ukrývá nejvýkonnější vznětový motor xDrive23d o objemu 2,0 litru s výkonem 211 koní (155 kW) a hladce řadící 7stupňová dvouspojková automatická převodovka Steptronic. BMW už do testované „iks jedničky“ ani manuální řazení nedává.

BMW X1: foto Žena v autě.cz
BMW X1: foto Žena v autě.cz

Motoru pomáhá zjemňovat rozjezdy 48V mild hybridní jednotka s elektromotorem o výkonu 14 kW/19 k, integrovaná do těla převodovky. Ta přispívá ke snížení spotřeby paliva a produkci emisí. Ostatně nízká spotřeba je jednou z charakteristik testovaného BMW x1 xDrive23d. Během tří týdnů neúprosného testování se kombinovaná spotřeba pohybovala kolem 6 l/100 kilometrů.

„Testovaný mild hybrid nabídl nenásilný, ale rychlý a přesvědčivý tah. Ve spojitosti s mrštností a přesným řazením převodovky nebylo X1 moc co vytknout. Ba naopak. Lehkost a přesvědčivost, se kterou X1 ukrajuje kilometry, je až dechberoucí,“ dodává o jízdě s modelem BMW X1 Sabina Sarkisovová.

Téměř 1,7 tuny těžké SUV na silnici exceluje a dodává potřebnou dávku dynamiky. Z nuly na 100 km/h dokáže dosáhnout za 7,4 vteřiny. Pro řízení nového BMW X1 je typická lehkost, s níž se ovládá, a současně rovněž jednoznačná zpětná vazba od volantu i podvozku. Nastavení různých jízdních režimů mění charakteristiku reakcí automatu a odezvy plynu. Sportovní jízda je zcela přirozená a nenucená.

Verdikt

Většina porotkyň se shodla, že BMW X1 je ideální rodinné auto. Příjemný společník na dlouhých trasách, ale i na běžné každodenní řízení.

Tereza a BMW X1: foto Žena v autě.cz
Tereza a BMW X1: foto Žena v autě.cz

Slogan BMW „Splňte si své sny“ je u X1 naprosto přiléhavý. „Za milion korun dostanete kvalitní auto se slušnou výbavou a skvělými jízdními vlastnostmi, ušlechtilými materiály a stylovým interiérem.

BMW X1 je pro ty, kteří chtějí patřit do prémiového klubu, ale mají omezený budget,“ uzavírá své hodnocení porotkyně Tereza.

BMW X1 sDrive18i aktuálně startuje na ceně 899 600 Kč. Cena testované motorizace BMW X1 xDrive23d stojí 1 124 500 Kč a se všemi příplatky se vyšplhala na 1 564 212 Kč.

Hlasujte v anketě DÁMSKÁ AUTOVOLENKA

Vyberte nejlepší auto podle svého gusta. Zúčastněte se hlasování veřejnosti. Stačí kliknout na model, který vás nejvíce oslovil, a odeslat svůj hlas. Hlasovat můžete až do konce března.

Sdílet článek:

Více na webu BMW

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018