Zdroj: archiv webu

Caffé latte na desítky způsobů

12. 5. 2017

„Latéčko“ patří u nás k nejoblíbenějším kávovým nápojům. Například ve Starbucks si jej můžete nechat připravit hned několika způsoby. Jak se caffé latte u nich vlastně dělá?

Caffé latte se připravuje standardně z tmavě pražené intenzivní směsi espresso roast, ale v zásobnících na vás čeká i sezónní origin espresso. Většinou to bývá jednodruhová káva z konkrétních pěstitelských zemí, která v sobě skrývá specifičtější chuťové tóny: například kakaová Guatemala nebo ovocnější Kenya.

Mléko se do latte používá polotučné, ale lze ho rovněž přizpůsobit specifickým potřebám a chuťovým preferencím: v nabídce Starbucks je také mléko nízkotučné, plnotučné, bezlaktózové, sójové nebo kokosové.  A co takhle osladit si život některou příchutí? Mezi stálicemi jsou vanilka, karamel a lískové oříšky, ale vyzkoušet lze i něco zvláštnějšího: irský krém, maliny, mandle nebo mátu.

Více na www.starbucks.cz

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018