Zdroj: archiv webu

Dámská jízda na okruhu v Mostě

12. 5. 2016

Na mosteckém autodromu proběhl za účasti českých motoristických novinářek program, zaměřený na praktické ukázky inovátorského přístupu k tématu bezpečnosti pro celou rodinu – Dámská jízda.

Kolegyně redaktorky si za volantem vyzkoušely jak čelit krizovým situacím, s nimiž se řidiči mohou každodenně potýkat na našich silnicích. To vše za dozoru experta Autoklubu ČR Roberta Vacka, který představil také vizi vydávání řidičských průkazů na zkoušku. Kurzy bezpečné jízdy doporučuje všem ženám bez ohledu na to, jak dlouho mají řidičský průkaz. Podle jeho slov je vždy prostor v čem se zlepšovat, ženy totiž pociťují podle za volantem vyšší míru odpovědnosti, s čímž souvisí i určitý respekt.

Mostecký autodrom nabízí pro veřejnost výcvik bezpečné jízdy pod vedením odborného instruktora, aby si každá řidička mohla vyzkoušet, jak zvládat krizové situace a hlavně naučit se je předvídat. Kurz je ušitý na míru právě ženám – řidičkám. Mužský element je zde zastoupený výhradně instruktorem, takže žádné kibicování od manželů či partnerů nehrozí. Kurz zahrnuje praktickou výuku brzdění a brzdění s vyhýbáním se překážce na suché, mokré nebo velmi kluzké vozovce, připomínající sníh či námrazu, zvládnutí smyku zadní a přední nápravy a brzdění a vyhýbání se překážce v kopci a zatáčce.

Kurzy využívají plochy polygonu, které jsou stále největším a nejkomplexnějším zařízením svého druhu u nás. Svou dispozicí, instalovanými technologiemi a dalšími navazujícími aktivitami nabízejí na ploše 13 hektarů jedinečné podmínky pro výuku a výcvik řidičů ve všech oblastech problematiky řízení vozidel veškerých druhů a tonáží.

Více na www.autodrom-most.cz

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018