foto Žena v autě.cz

DS 4: finalista ankety Auto mého srdce

22. 3. 2022

Model DS 4 je jedním ze sedmi nejlepších aut roku 2022 z pohledu žen v České republice. Shodla se na tom odborná porota v anketě AUTO MÉHO SRDCE. O absolutním vítězi bude jasno na začátku dubna. Už nyní můžeme prozradit, jak porota tvořená čtrnácti zkušenými novinářkami a osobnostmi tento hatchback hodnotí.

Extravagantní design

Model DS 4 motoristická novinářka Tereza Tobiášová hned na úvod přirovnala k luxusní kabelce. Společnými vlastnostmi je totiž užitečnost a dokonalý look. DS 4 budí pozornost ze všech stran. Silueta tohoto hatchbacku s karoserií kupé je velmi stylová. Výrazná maska chladiče se speciálními LED diodovými světlomety DS Matrix LED Vision zaujme na první pohled.

AMS_DS4-21
Foto: DS 4 a Tereza Tobiášová

Stačí se na metr a půl přiblížit k autu a zapuštěné kliky dveří působivě vyjedou ven. „Déesčtyřka“ se s klíčky v kabelce jednoduše sama otevře a pak už jen stačí nastartovat pomocí tlačítka START uprostřed středového tunelu.

Jedním dechem Tereza dodává: „Design DS 4 osloví fajnšmekry. Na někoho to může být až moc. DS 4 je naprostá lahůdka, která hodně vybočuje a nemůže si ji dovolit každý.“

AMS_DS4-13
DS 4 a Veronika Petrů: foto Žena v autě.cz

Prémiový interiér

Použitých materiálů v interiéru je radost se dotýkat. Další porotkyně, motoristická novinářka a bloggerka Veronika Petrů, při hodnocení interiéru říká: „Čalounění musí být dílem skutečných mistrů svého řemesla.“

Sedačky voní kvalitní kůží. Kožený potah volantu je ručně šitý. Ve výplních dveří se objevují skryté švy, které zvýrazňují kvalitu kůže a ruční zpracování. Interiér zdobí dekory z hnědého jasanového dřeva nebo hliníkové prvky s motivem řemínku luxusních hodinek.

Veronice dává za pravdu další porotkyně, šéfredaktorka webu Autíčkář.cz Viola Procházková: „Na cokoliv se v DS 4 podíváte, je krásné. Čehokoli se dotknete, je příjemné. Opravdu se pozná, že se spousta věcí v kabině vyrábí ručně – ta péče z nich přímo dýchá.“

Mnoho porotkyň o testovaném modelu DS 4 mluvilo jako o vybroušeném diamantu na čtyřech kolech. Porotkyně Tereza prozrazuje proč: „Všechny tlačítka jsou inspirována jedním prvkem, a to je kosočtverec asociující symbol diamantu.“

AMS_DS4-12
Foto DS 4: Žena v autě.cz

Interiéru dominuje 10“ displej multimediálního systému se skvělou grafikou a rychlou odezvou. Navigace je přehledná a umí zavčasu upozornit i na radary.

Šéfredaktorka našeho magazínu a členka poroty Sabina Kvášová vyzdvihuje praktické vlastnosti ovládání: „Šikovnou vlastností DS 4 je možnost uložit si na spodní liště displeje nejoblíbenější funkce infotainmentu.

A když na to přijde, nemusím vůbec na ovladače sahat. DS 4 totiž nabízí ovládání hlasem. Nutno podotknout, že jsem při zadávání adresy často musela své přání zopakovat, než robot pochopil, kam chci jet.“

AMS_DS4-14
Foto: DS 4 a Veronika Petrů

Porotkyně Tereza upozornila u ovládání ještě na jeden detail: „Některé prvky výbavy jinde nenajdete nebo jsou tak ojedinělé, že si s nimi pořád chcete hrát.

Třeba nastavení směru výdechu klimatizace nebo ovládání spodní dotykové obrazovky. Díky ní můžete, s rukou opřenou o středový tunel, mnohem pohodlněji ovládat horní obrazovku infotainmentu.“

Dobrý pocit v kabině tohoto hatchbacku podtrhuje překvapivá prostornost, ale například i vnitřní osvětlení, které lze upravit podle vlastního vkusu a nálady. Potěší množství praktických úložných skrýší. „Déesčtyřka“ je prostorná jak pro posádku, tak s objemem kufru 430 litrů i pro jejich zavazadla.

AMS_DS4-4
Foto Žena v autě.cz: DS 4 a Eva Čejková

Dokonale bezpečná jízda

Odborná porota ankety AUTO MÉHO SRDCE konkrétně otestovala nejslabší verzi s tříválcovým benzinovým motorem 1.2 PureTech s výkonem 130 koní, točivým momentem dosahujícím 230 N.m a osmistupňovým automatem.

Porotkyně svorně pokyvovaly při hodnocení jízdních vlastností hlavou. Testovaná DS 4 umí jet velmi komfortně a svižně.

AMS_DS4-10
Foto Žena v autě.cz: DS 4

Velkou řidičskou devízou je povedený podvozek a odpružení DS Active Scan Suspension. Porotkyně a šéfredaktorka webu Autíčkář.cz Viola Procházková dokonce v souvislosti s DS 4 mluví o: „…jednom z nejpohodlnějších podvozků, jaký je momentálně v nabídce. Skoro je těžké uvěřit, že auto jede a nevznáší se.“

DS 4 díky kameře sleduje a předvídá nepravidelnosti povrchu vozovky a přenáší údaje do počítače. Řidička se tak v DS 4 cítí během jízdy i po českých silnicích jako v bavlnce. Přejedete kanál a téměř to v kabině necítíte.

DS4 je velmi příjemným autem do městského provozu, neboť se velmi snadno řídí. Dobře se s ním manévruje v městských uličkách i při parkování. Při testování základní motorizace s tříválcovým motorem na příměstských trasách a po dálnici je nutné počítat s vyšší spotřebou – kolem 8 litrů/100 km.

any
Foto DS 4 a Annamaria d´Almeida: Žena v autě.cz

Porotkyně, zpěvačka a trojnásobná maminka v autě Annamaria d´Almeida, vyzkoušela model DS 4 během dvoudenní jízdy na koncerty a společně s ostatními porotkyněmi si pochvalovala vyspělost bezpečnostních asistentů.

Například tempomat během jízdy přizpůsobuje rychlost vozu podle okolního provozu a je schopen v koloně zastavit i se opět rozjet. Při jízdě po dálnici drží DS 4 v pruzích. Stále sice musíte mít ruce na volantu, ale auto si zatáčí samo.

K sebevědomí za volantem a zároveň maximálnímu zájmu o jízdu přispívá vedle dobrého výhledu také sofistikovaný head-up displej. Ten zobrazuje rychlost, dovolenou rychlost, nastavenou vzdálenost tempomatu nebo pokyny navigace v zorném poli řidiče přímo na silnici, respektive čtyři metry před čelním sklem.

Není nutné se dívat na palubní počítač nebo na obrazovku navigace a odvádět tak pozornost od řízení. Během řízení v noci pracuje DS Night Vision, systém upozorňující na chodce a zvířata až do vzdálenosti 150 metrů.

AMS_DS4-6
Foto DS 4: Žena v autě.cz

Verdikt

Slovy porotkyně Sabiny Kvášové: „Model DS 4 učaruje svou kombinací atraktivního exteriéru a prémiového charakteru uvnitř, sofistikovanými technologiemi a vysoce komfortními jízdními vlastnostmi.“

Model DS 4 je sebevědomý designový prémiový hatchback ke každodennímu ježdění. Široké možnosti infotainmentu a zároveň špičkové technologie napomáhají bezpečné jízdě.

AMS_DS4-8
foto Žena v autě.cz: DS 4 a Veronika Petrů

Členka poroty Veronika Petrů na modelu DS 4 navíc oceňuje, že „…se konečně díky DS 4 i v prémiovém segmentu objevují auta, která jsou mnohem více dámská.“

Také další porotkyni, propagátorku talismanů do auta Terezu Novák Moreovou, model DS 4 zaujal: „Nemohu najít žádné mínus, snad jen cenu.“

Model DS 4 startuje na ceně od 720 000 Kč. Součástí této sumy je však například i prémiový kompletní servis na 5 let včetně pick up služby DS Valet, která se postará o dopravení vozu na servis a zpět.

Absolutního vítěze ankety AUTO MÉHO SRDCE vyhlásíme na veletrhu FOR BEAUTY 8. dubna 2022! Nezapomeňte hlasovat také v anketě DÁMSKÁ AUTOVOLENKA. Vyberte nejlepší auto podle svého gusta a zúčastněte se hlasování veřejnosti. Stačí kliknout na model, který vás nejvíce oslovil, a odeslat svůj hlas. Hlasovat můžete do 9. dubna.

Sdílet článek:

Více na webu DS

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018