VW Golf Variant: foto Žena v autě.cz

VW Golf Variant, když je kombi sexy

24. 4. 2024

Manažerka, maminka, převoznice. Mnoho z nás žen je přebornicemi na multitasking. Volkswagen Golf Variant zvládá také mnoho rolí. Jde o manažerský vůz, praktický kombík a polykač dálničních kilometrů v jednom. Žena v autě.cz otestovala Golf Variant v atraktivní provedení R-Line.

IMG_5572-ve-velke-velikosti
VW Golf Variant: foto Žena v autě.cz

Díváme se

Osmá generace Volkswagen Golf v prodloužené verzi Variant umí splnit mnoho požadavků náročných žen. Ale co design? Líbí se? Nebo je Golf Variant „jen praktický“?

V redakci jsme se s kolegyněmi shodly, že ve vrcholné verzi R-Line plní Golf Variant i estetické požadavky. V pronikavé žluté barvě Lime je jeho karoserie velmi výrazná a atraktivní.

Celkem 4,63 metru dlouhý Volkswagen Golf Variant má atletického ducha, nízkou příď s výraznou linkou přes masku a doširoka protažené světlomety. Na zádi koncová světla zasahují až do víka kufru a pod výrazným logem jsou vysázena písmena GOLF. Při pohledu na záď krášlí výbavu R-Line také koncovky výfuku.

IMG_5588-ve-velke-velikosti
VW Golf Variant: foto Žena v autě.cz

Nasedáme

Uvnitř je Golf Variant dokonale zenové auto. Vládne tu střídmost, kvalita a jednoduchost ovládání. K tomu Golf Variant přidává ještě pohodlí, které je na dlouhých trasách esenciální.

Přední sedadla v testované výbavě R-Line nabízejí potřebnou oporu a pohodlný posez. K vnímání pohody a klidu přispívá v kabině také panoramatické střešní okno, které interiér dělá vzdušnější.

Moderní a zároveň jednoduché palubní desce dominuje digitální panel Cockpit Pro s úhlopříčkou 10 palců a navigací a přístrojový, 10,25palcový displej, který tvoří jeden velký dipsplej.

IMG_5603-ve-velke-velikosti
VW Golf Variant: foto Žena v autě.cz

Palubku doplňují dotyková tlačítka – nalevo od volantu pro ovládání světel a napravo pod hlavním displejem pro zapnutí výstrahy nebo volby vhodného jízdního režimu.

Co se mi na infotainmentu líbí, je grafika: zobrazení ikon podle sebe, možnost hlasového ovládání hudby nebo navigace a kvalitní soundsystém harman/kardon s výkonem 400 W včetně 8 reproduktorů a subwooferu.

IMG_5534-ve-velke-velikosti
VW Golf Variant: foto Žena v autě.cz

Golf Variant je velice prostorný vůz, což platí nejen pro zavazadla, ale i pětičlennou posádku. Sedadlo předního spolujezdce, stejně jako obě vnější místa zadního sedadla jsou vybavena úchyty ISOFIX a upevňovacími pásy top tether a umožňují ukotvení dětských sedaček po směru jízdy.

Zavazadlový prostor s nízkou hranou nabízí objem 611 litrů. Vejde se do něj samozřejmě v pohodě dětský kočárek! Po sklopení zadních sedadel jde docílit až 1 642 litrů objemu.

Jedeme

IMG_5582-ve-velke-velikosti
VW Golf Variant: foto Žena v autě.cz

Naše redakce konkrétně otestovala naftový čtyřválec 2.0 TDI s výkonem 110 kW a 7stupňovou automatickou převodovkou DSG. Stopadesát koní umí z nuly na 100 km/h dosáhnout za 8,9 vteřiny.

A co jízdní vlastnosti? Podvozek Golfu Variant s nízkým těžištěm je nastaven do velkého komfortu.

Součástí výbavy je adaptivní regulace podvozku DCC, která reaguje na vozovku a krásně kryje její nerovnosti. Podle aktuální nálady lze volit z několika režimů jízdy. V zatáčkách je Golf Variant stabilní a velmi dobře se řídí.

IMG_5597-ve-velke-velikosti
VW Golf Variant: foto Žena v autě.cz

K bezpečnému pocitu za volantem přispívá řada bezpečnostních asistentů. 

Jízda na dálnici je v Golfu Variant s adaptivním tempomatem ACC velmi pohodlná a komfortní. Parťákem je na palubě Travel Assist, který s nastavenou rychlostí dokonale udržuje auto v jízdním pruhu a drží bezpečný odstup od ostatních vozidel.

Všechny důležité informace, jako rychlost nebo pokyny navigace, se během jízdy zobrazují ve zorném poli řidičky díky head-up displeji.

IMG_5578-ve-velke-velikosti
VW Golf Variant: foto Žena v autě.cz

Golf Variant si většina žen – v různých životních rolích – oblíbí také proto, neboť i parkování je s ním hračka. 

Příplatkový parkovací asistent Park Assist a ParkPilot umí najít v rychlosti do 40 km/h dostatečné místo k zaparkování a dál se o to postará sám. Stačí jen dle jeho rad ovládat pedál plynu a brzdu.

K cenným kvalitám Golfu Variant patří jeho nízká spotřeba. Během týdenního testování se hodnota spotřeby ustálila pod 6 litry na 100 kilometrů.

Hodnotíme

IMG_5542-ve-velke-velikosti
VW Golf Variant: foto Žena v autě.cz

Univerzální Volkswagen Golf Variant patří opravdu ke špičce mezi rodinnými a zároveň manažerskými kombíky.

Výbava R-Line zvedá pomyslnou laťku vnímaného stylu a pohodlí ještě o úroveň výš.

K vlastnostem, ve kterých Golf Variant exceluje, patří na dlouhých trasách prostornost, variabilita, pohodlí, snadnost řízení a úspornost.

Cena nejdostupnější verze Volkswagenu Golf Variant (1,5 TSI 81 kW) startuje na 579 900 Kč.

Sdílet článek:

Více na webu Volkswagen

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018