Zdroj: archiv webu

Jak uniknout depresi

16. 12. 2020

Škoda, že ji nejde ujet nějakým supersportem. Deprese jako klinická diagnóza dnes působí prakticky na celou populaci. Podle aktuálních studií může dojít až u 75 % lidí k prvním projevům depresivních stavů již před 24. rokem života. Pro prevenci a obranu před depresí je proto často doporučován pravidelný aktivní pohyb a cvičení. To pozitivně ovlivňuje celkový fyzický i psychický stav.

vysledna_sport_2 SMALL
Foto: archiv webu

Nastávající zima neumožňuje provozovat řadu sportů, které mohou být prováděny ve venkovním prostředí. Tak dochází ke kumulaci negativních vlivů, jež mohou ve svém důsledku vést až k rozvoji depresivních stavů u některých citlivých jedinců.

Zcela nový přístup ke zdraví a fitness, v rámci projektu #HealthFactory, který společnost Form Factory prosazuje jako ucelený koncept, je určen pro všechny věkové skupiny. Umožňuje zapojení lidí, kteří dosud necvičili nebo aktuálně řeší dílčí zdravotní problémy.

form factory online lekce
Foto: archiv webu

V rámci prevence a obrany před depresivními stavy zařadila společnost Form Factory do svého programu online skupinových lekcí řadu cvičení, pomáhající při obraně před depresí.

V prosinci se tak návštěvníci digitálního portálu fitness.formfactory.cz budou moci aktivně zapojit každý den a cvičit profesionální programy zaměřené především na relaxaci. Také pravidelné skupinové lekce přímo na pobočkách Form Factory budou zaměřeny právě na řešení a pomoc při depresivních stavech.

Návštěva fitness centra tak může být jednou z cest, jak úspěšně bojovat s úzkostí a náročnou současnou situací.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018