Zdroj: archiv webu

Jarní detox

6. 3. 2016

I když venku stále vládne chladné počasí, je dobré začít své tělo pomalu připravovat na jarní detoxikaci a zvýšit si tak nejen tělesnou energii, ale i celkovou vitalitu a zpomalit stárnutí organismu.

Špatná strava, zvýšený stres, únava, to vše se podepisuje na naší celkové náladě a tělesném stavu. Je proto důležité alespoň jednou do roka restartovat náš organismus a dodat mu novou energii. Zapomeňte na chemii, vsaďte na zdravý životní styl a výběr správných bylinek či přírodních doplňků stravy, kterými vyloučíte nezdravé toxiny ze svého těla.

Během detoxikace byste měli zkusit například účinky chlorelly, která je skvělým pomocníkem pro tělesnou očistu. Chlorella je sladkovodní řasa, která je jedinečným zdrojem velkého množství důležitých látek. Je bohatá na vitamín A, H (biotin), D, beta karoten, dále vitamin C a vitamíny skupiny B. Z minerálů obsahuje železo, zinek, vápník, měď, draslík, fosfor nebo hořčík. Obsažený beta karoten má antioxidační účinek a pomáhá neutralizovat škodlivé účinky volných radikálů.

Skvělým přírodním čističem organismu je také yucca. Kmeny pouštních indiánů používají Yuccu k hojení prakticky všech chorob a tito lidé se dožívají velmi vysokého věku. Yucca zlepšuje fyziologické pochody, působí příznivě na trávící systém, tzv. „očišťuje“ organismus, zmírňuje únavu a příznivě působí při infekčním ohrožení organismu.

Pro milovníky jablek je pak dobrým tahem vyzkoušet očistnou jablečnou kůru. Ta spočívá v tom, že 3 až 4 dny jíte pouze jablka (nejlépe v bio kvalitě). Pokud nemáte jablka v bio kvalitě či domácí, tak je konzumujte bez slupky. Během tří až čtyř dnů snězte cca kilo a půl jablek. K tomu nezapomeňte vypít 3 litry čisté vody denně, protože tělo potřebuje pořádně propláchnout ledviny, ve kterých se usazuje mnoho škodlivých látek. Jablky krásně očistíte organismus a zbavíte ho toxinů, které se v těle přes podzim a zimu usadily. I když to vypadá, že budete trpět hlady, tak jablka vám dodají energii a budete se cítit velmi dobře. Po jablečné detoxikaci nezapomeňte začínat jíst pomalu a s mírou. Rozhodně si nedávejte svíčkovou se šesti knedlíky. Kromě čisté vody byste měli během celkové očisty vsadit také na bylinné čaje a zeleninové šťávy. Dobrou volbou je například Chanca piedra, která posiluje funkce jater a je významnou léčivou rostlinou tradiční jihoamerické medicíny.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018