Krásnější sedany Jaguar XE a XF

19. 5. 2022

Sedany možná nejsou ideální pro převážení objemných zavazadel, nedá se jim ale upřít jejich příkladná aerodynamika, styl a sportovní charakter svezení. Značka Jaguar nyní vylepšuje modely XE a XF a nabízí širší paletu pohonů.

Specialitou modelového roku 2023 u sedanů XE a XF je verze 300 SPORT. Výrazný a osobitý design podtrhuje paket Black Pack, s černými kontrastními střechami, zatmavenými skly a decentním zadním spoilerem.

Jaguar_XF_23MY_300_SPORT_Foto-2
Foto: web automobilky

Všechny vozy je možné objednat v celé škále pastelových a metalických barev, včetně výběru ze dvou prémiových metalických laků – šedé Carpathian Grey a stříbrné Silicon Silver. Nejvýraznějšími prvky luxusně zpracovaného interiéru XE a XF 300 SPORT jsou obložení Monogram Aluminium, respektive Satin Charcoal Ash, na dotek krásně příjemné kovové páčky řazení a lesklé kovové pedály. Uvnitř v interiéru najdete spoustu dýhy a obložení, na dotek příjemné kovové páčky řazení a lesklé kovové pedály.

Pod kapotou se nachází čtyřválcový zážehový motor Ingenium s výkonem 300 koní. Ten poskytuje výkonovou lehkost a maximální rychlost 250 km/h, zatímco systém Configurable Dynamics s Adaptive Dynamics nabízí optimální rovnováhu mezi svezením, ovladatelností a přesností.

Verze 300 SPORT jsou nabízeny výhradně s pohonem všech kol se sytémem Intelligent Driveline Dynamics, který je pro vynikající trakci a ovladatelnost skvěle sladěn s hladce řadící osmistupňovou samočinnou převodovkou.

Jaguar_XF_23MY_300_SPORT_Foto-1
Foto: web automobilky

Multimediální systém Pivi Pro je vybaven bezdrátovým připojením Apple CarPlay® ve standardní výbavě. Standardem je rovněž bezdrátové připojení Android Auto™. Stávající majitelé kompatibilních modelů Jaguaru s multimediálním systémem Pivi Pro rovněž obdrželi funkci what3words prostřednictvím dálkové bezdrátové aktualizace softwaru.

Zadávání cílové lokace v navigaci nebylo díky funkci what3words nikdy jednodušší. Funkce what3words je integrována do navigace multimediálního systému Pivi Pro a představuje nejjednodušší způsob, jak zadat a najít přesnou polohu pomocí jedinečné sady tří slov.

Cena XE modelového roku 2023 začíná na 1 280 055 Kč a verze XE 300 SPORT na 1 716 719 Kč. Cena modelu XF sedan začíná na 1 564 114 Kč, cena verze XF 300 SPORT sedan je 2 114 794 Kč.

Sdílet článek:

Více na webu Jaguar

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018