Zdroj: fotobanka automobilky Smart

Léto ve městě s novým kabrioletem Smart fortwo

19. 2. 2016

V nové generaci se Smart fortwo otevře, a to doslova. Nový smart kabriolet se promění na povel tlačítka z uzavřeného dvoumístného vozu v automobil s velkým posuvným textilním střešním oknem či dokonce v kabriolet s kompletně otevřenou střechou. Potěšení z čerstvého vzduchu je tak možné dávkovat podle počasí a nálady.

Zdroj: fotobanka automobilky Smart

Nový smart kabriolet dává na první pohled najevo, že je členem nové generace vozidel smart. Také tento třetí model samozřejmě ztělesňuje designérskou filozofii značky smart, vyjádřenou mottem „FUN.ctional Design“ a vymezenou dvěma póly, srdcem a rozumem. Designérský styl je srozumitelný, puristický a velmi progresivní. Jeho součástí je typická silueta s ultrakrátkými převisy, jasnými liniemi, tvary a plochami. Samozřejmostí je i bezpečnostní rám tridion. Svou tváří s maskou chladiče, opatřenou mřížkou a kosočtvercovými předními světlomety, dává jasně najevo svou příslušnost ke značce smart. Střešní sloupek B je tenčí než u varianty s uzavřenou karoserií a průběh bezpečnostního rámu tridion je progresivnější. Díky tomu je smart fortwo kabriolet ještě sportovnější, se silnější orientací směrem dopředu.

Vysvitne-li slunce zpod mraků, mohou řidiči modelu smart fortwo kabriolet rychle reagovat. Textilní střechu lze otevřít zcela automaticky během dvanácti sekund – a to dokonce i za jízdy, až do nejvyšší rychlosti. Střechu lze otevřít také z blízkého okolí dálkovým ovládáním na klíčku od vozidla s třemi tlačítky.

smart fortwo cabrio, prime, black to yellow / titania grey matt
Zdroj: fotobanka automobilky Smart

Radost z jízdy v kabrioletu si lze plnými doušky užívat po demontáži bočních střešních nosníků, které lze uložit na vnitřní straně zadního víka. Tato odkládací schránka v zadním víku slouží zároveň jako dodatečný prostor k uložení malých předmětů – například reflexních vest, lékárničky nebo výstražného trojúhelníku. Posuvná střecha „tritop“ je s plochou 1,8 m2 přibližně o čtyři procenta větší než u předchůdce. Vnější vrstva je vyrobena z polyakrylové tkaniny, která je mimořádně.

Nový kabriolet bude zpočátku nabízen se dvěma moderními tříválcovými motory s výkonem 52 kW/71 k, resp. 66 kW/90 k. Oba motory lze kombinovat s pětistupňovou mechanickou převodovkou nebo s automatizovanou dvouspojkovou převodovkou „twinamic“.

Nový smart kabriolet lze objednávat od poloviny listopadu, první vozy se objeví u prodejců v únoru 2016.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018