Zdroj: fotobanka automobilky Lexus

LEXUS UX na AUTOSHOW PRAHA

20. 8. 2020

Hybridní crossover Lexus UX 250h, jehož hlavní inženýrkou byla žena, se díky samonabíjecímu hybridnímu pohonu pohybuje ve městě většinu času na elektřinu. Tichý chod, vytříbené technologie a kvalitní materiály – to vše zaujalo porotkyně v anketě AUTO MÉHO SRDCE do té míry, že se model Lexus UX dostal do TOP pětky nejlepších aut pro ženy pro rok 2020. Na veletrhu AUTOSHOW PRAHA, který se koná poslední srpnový víkend, se s tímto modelem můžete „naživo“ seznámit.

EP03624
Zdroj: fotobanka automobilky Lexus

Konstruktérka Chika Kako navrhla crossover UX v uceleném designu, který je silný i stylový. Chtěla prolomit konvence této třídy aut a vytvořit dynamický vůz. Hybridní crossover Lexus UX je podle našeho soudu výjimečné auto.

Lexus UX zaujme hned na první pohled několika výraznými a propracovanými detaily. Pro Lexus je typická velmi výrazná až masivní maska chladiče a také zpracování zadních světel. Ty jsou na dveřích kufru spojeny svítící vodorovnou lištou. To je velmi působivé.

Zdroj: fotobanka automobilky Lexus

Uvnitř jako v bavlnce

Když otevřete dveře Lexusu, ihned ucítíte nádhernou vůni nového vozu a kůže, ze které byl celý interiér. Ten zdobí krásně zpracované detaily, včetně prošití. Kožené sedačky jsou na první pohled hezké, ale především jsou neuvěřitelně pohodlné.

Ovládání audiosystému je na volantu, ale také můžete použít ovládání na středovém panelu u odkládací schránky. Auto má spoustu hezkých vychytávek, jako je otevírání schránky na středovém panelu z obou stran, anebo pojízdný budík uprostřed přístrojové desky, který se při nastartovaní posune na stranu.

Zdroj: fotobanka automobilky Lexus

Na holičkách vás nenechá ani parkovací kamera. A během samotné jízdy vás už skoro nic nezaskočí. Systém sám rozpoznává dopravní značení, vybočení z jízdního pruhu, automatické svícení, dálková světla a mnoho a mnoho dalšího.

Zavazadlový prostor pojme všechno potřebné na prodloužený víkend ve dvou  – na cestování na dovolenou s rodinou to však rozhodně není. Lexus UX nabízí 470 litrů objemu.

 

Crossover do města i divočiny

Crossoveru Lexus UX 250h s elektrickým pohonem všech kol „E-FOUR svědčí výlety do přírody, ale zároveň také lesk velkoměsta. Díky pohonu všech kol 4×4 E-FOUR se LEXUS UX umí vydat do terénu v přírodě. V malých městských uličkách se krásně řídí a pohodlně se s ním parkuje.

Zdroj: fotobanka automobilky Lexus

Jedná se o hybrid, takže jej není nutné připojovat k zásuvce a nabíjet, protože auto se dobíjí za jízdy samo. Samonabíjecí hybridní pohon navíc přispívá k tomu, že nemusíte mít špatné svědomí kvůli emisím. V městském provozu se totiž auto pohybuje většinu času na elektřinu. Motor je naprosto tichoučký a reálná průměrná spotřeba se pohybuje kolem 6,5 litru/100 kilometrů.

Lexus UX je vybaven nejnovější verzí bezpečnostního paketu Lexus Safety System+. Díky tomu patří k vůbec nejbezpečnějším vozům ve své kategorii co do ochrany řidiče a posádky, ale také ochrany chodců a cyklistů díky systému automatického nouzového brzdění.

Zdroj: fotobanka automobilky Lexus

Lexus UX dokáže během jízdy řidičku zhýčkat svým tichým chodem, kvalitními materiály a snadným řízením. Je to ideální auto pro singles, které chtějí maximálně reprezentativní a neokoukané auto. Lexus UX (200 BUSINESS EDITION) nyní startuje na akční ceně 738 000 Kč.

Sdílet článek:

Více na webu Lexus

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018