MG ZS: Auto mého srdce 2024

MG ZS v anketě Auto mého srdce

25. 3. 2024

Pohledný crossover s cenou pod 400 tisíc? To je model MG ZS. Letos patří navíc mezi šest finalistů v anketě o nejlepší auto roku z pohledu žen – Auto mého srdce 2023. Co na něj odborná porota říká, to se dozvíte už nyní.

MG ZS z pohledu žen

Porotkyně Tereza Tobiášová ve videu finalistu ankety charakterizuje takto: „MG ZS je opravdu užitečné, rodinné, ale hlavně dostupné auto. A skvěle se do něj nastupuje i vystupuje.“

IMG_0682-ve-velke-velikosti
Bára Vaculíková a MG ZS: foto Žena v autě.cz

MG ZS je 4,3 metru dlouhý městský crossover poměrně konzervativního střihu.

Vyšší přední kapotě vévodí v mřížce chladiče obří logo MG, znovuzrozené legendární značky, nyní spadající pod čínskou skupinu SAIC.

Z profilu upoutá ZS vyšší karoserií, 17palcovými koly a chromovými doplňky.

Bohatá výbava MG ZS

Už od základu má ZS 6 airbagů, přední Bi-LED světlomety, tempomat, digitální klimatizaci, audiosystém s 10,1″ displejem, podporující Apple CarPlay a Android Auto.

IMG_0525-ve-velke-velikosti
Veronika Štábová v MG ZS: foto Žena v autě.cz

MG ZS v interiéru překvapí prostorností a kvalitním zpracováním. „Uvnitř je mnohem větší, než byste při pohledu zvenčí čekali,“ říká na účet modelu ZS další porotkyně Viola Procházková.

Interiér působí opravdu příjemným a hodnotným dojmem.

Auto nikde nevrže, ani zde nenajdeme známky použití laciných plastů. Na palubní desce je již zmíněný velký displej infotainmentu s barevnou grafikou, prakticky kombinovaný s tlačítkovým ovládáním.

To řada porotkyň uvítala. Výtka směřovala jen k pomalejším reakcím při ovládání infotainmentu.

20240229_141846-ve-velke-velikosti
Míša Rubešová v MG ZS: foto Žena v autě.cz

Usednutí za volant řidiče je přirozené a sedačky mají slušné vedení. Z MG ZS je dobře vidět přes kapotu i zadní okno a auto je překvapivě prostorné.

„Vnitřní prostor je dostačující, dokonce i v druhé řadě sedadel a do kufru se vejde solidních 448 litrů objemu,“ hodnotí prostornost MG ZS téměř dva metry vysoká porotkyně Míša Rubešová.

„V kufru se mi líbí šikovné dno, které se dá upevnit do dvou pozic, a třeba taky loketní opěrka se snímatelným potahem. Je to drobnost, ale potěší,“ zmiňuje další detail v MG ZS porotkyně Viola.

Jízdní dojmy

IMG_0363-ve-velke-velikosti
Sabina Kvášová s MG ZS: foto Žena v autě.cz

Odborná porota ženské ankety Auto mého srdce otestovala tříválcový motor 1.0 TGI s výkonem 82 kW/111 koní.

V testované nejvyšší výbavě Exclusive, jejíž součástí je 360° panoramatická parkovací kamera, nechybí ani 6stupňová automatická převodovka.

„Jízda s automatem je příjemná, ale je nutné si zvyknout na to, že automat při rozjezdech trochu kope. Chce to klidnou nohu na pedálu,“ komentuje ostřejší rozjezdy další porotkyně Annamária d’Almeida.

S MG ZS porotkyně testovaly nejrůznější typy silnic a ocenily univerzální naladění podvozku.

„Při cestování s rodinou jsem ocenila komfortní, až houpavý podvozek, kterému nedělají potíže ani rozbité středočeské silnice,“ doplňuje porotkyně Viola. Žádné rázy a odskakování, vše je pěkně stabilní i při vyšších rychlostech. Litrový tříválec je tichý a kultivovaný.

20240229_152059-ve-velke-velikosti
Jana Neckářová a MG ZS: foto Žena v autě.cz

Crossover MG ZS se velmi hladce řídí a bezpečnou jízdu zaručuje nejen tempomat, systém hlídání mrtvých úhlů, asistent rozjezdu do kopce nebo parkovací asistent, ale také aktivní systém nouzového brzdění, pokud hrozí srážka.

„MG ZS vás nezklame, nabízí spoustu asistentů, které myslí za vás a kontrolují vás,“ doplňuje bezpečnostní výbavu MG ZS porotkyně Tereza.

Příjemnou zprávou o MG ZS je také slušná spotřeba. Ta se v průběhu testu dostala v kombinovaném režimu na 6,5 l/100 km.

Jak podotýká porotkyně Míša: „Spotřeba kolem 7 litrů se dá rovněž dobře zkrotit, stačí nejezdit s pedálem na podlaze.“

Verdikt porotkyň o MG ZS

Snimek-obrazovky-2024-03-21-v-17.07.39
Míša Rubešová u MG ZS: foto Žena v autě.cz

ZS nabízí bezkonkurenční poměr cena/výkon.

Může naprosto s klidem fungovat jako jediné rodinné auto, a přitom ho v základu koupíte za méně než půl milionu korun. 

„Toto malé SUV je pro mě skutečně velkým překvapením a budu o něm hodně uvažovat,“ prozradila více o svých hodnotících kritériích další porotkyně Bára Vaculíková.

Model MG ZS (výbava Essential, 1.5 DVVT, výkon 78 kW/106 k, 5st. manuál) startuje na 399 900 Kč. Cena testovaného modelu ZS v nejvyšším stupni výbavy Exclusive (1.0 TGI 82 kW/111 koní, 6st. automat) je 529 940 Kč.

Hlasujte v anketě DÁMSKÁ AUTOVOLENKA

Vyberte nejlepší auto podle svého gusta. Zúčastněte se hlasování veřejnosti. Stačí kliknout na model, který vás nejvíce oslovil, a odeslat svůj hlas. Hlasovat můžete až do 7. dubna.

Sdílet článek:

Více na webu MG

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018