Zdroj: fotobanka automobilky Citroen

Něco na té nové C3 je!

26. 1. 2017

Nová C3 na nás na první pohled udělala dojem. Zaujala nás svou barevností, jedinečným oblým tvarem, sympatickým lookem čelní masky a grafickými prvky, které ji dodávají energičnost a svébytnost. Navíc se díky různým prvkům designu dokáže naplno přizpůsobit vkusu každé řidičky.

Jak jistě víte, právě v tomto týdnu startujeme atraktivní soutěž o tento nový hatchback. Než novou C3 vítězka společně s naší redakcí a redakcí portálu Ženy sro otestuje na vlastí kůži, rádi sdílíme alespoň první dojmy z našeho prvotního setkání s novou C3…

2017-citroen-c3-26-768x512
Zdroj: fotobanka automobilky Citroen

Atraktivní look

Nová C3 nabízí dvoubarevné zpracování exteriéru, v nabídce je 9 barev karoserie (bílá Banquise, černá Perla Nera, šedá Shark, šedá Alu, červená Rubi, Almond Green, Cobalt Blue, Orange Power a písková Sable) a 3 odstíny střechy (bílá Opale, černá Onyx, červená Aden), umožňující až 36 kombinací. Tato nabídka barev umožňuje oživit klasický odstín karoserie barevnou střechou nebo naopak zmírnit barevnější odstín karoserie střídmou střechou. Novou C3 je možné odlišit také dalšími prvky v podobě barevných lišt mlhovek, vnějšími zpětnými zrcátky a lištou zadních postranních okének.

2016-citroen-c3-barvy
Zdroj: fotobanka automobilky Citroen

 

U nové C3 nejde jen o svěží look, ale také o praktičnost. Na bocích C3 jsou (tak jako u Cactusu) airbumpy se 6 vzduchovými kapslemi umístěných ve spodní části dveří, které eliminují riziko poškození a odření laku například při manévrování na parkovišti.

Vychytané technologie

Technologickou specialitkou nové C3 je fullHD kamera ConnectedCAM Citroën™, díky níž může posádka sdílet fotky a videa na sociálních sítích, které pořídí během svého cestování. Nová C3 nabízí rovněž celou řadu prvků výbavy, které usnadňují život řidiče: 3D on-line navigaci s hlasovým ovládáním, zpětnou parkovací kameru, varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu a systém sledování mrtvého úhlu.

Útulný interiér

U C3 neplatí, že by se za krásu muselo platit, například sníženým komfortem. Naopak, uvnitř se člověk hned na prvou cítí velmi dobře. Design interiéru nabízí 4 styly (od jednoduchého čistého designu až po specifický design pro náročnější zákaznice), které se liší barevností, prošitím čalounění a různě barevnými prvky palubní desky.

Prostornému a pohodlnému interiéru dominuje čistý design horizontální palubní desky s dotykovou 7“ obrazovkou, příjemná, široká sedadla, panoramatické střešní okno, které vpouští do kabiny spoustu světla, důvtipné odkládací přihrádky a kvalitní materiály.

Odkládací přihrádky jsou nesmírně funkční, aniž by to bylo na úkor vnitřní harmonie. Nová C3 nabízí důvtipnou středovou odkládací přihrádku, díky níž se uvolnilo maximum prostoru vepředu, doplňuje ji velká odkládací přihrádka před sedadlem spolujezdce (6,25 l). Velký prostor je také v kapsách v předních dveřích. Nová pětidveřová C3 je skutečně praktická, kufr nabízí 300 litrů objemu.

2017-citroen-c3-2-768x384
Zdroj: fotobanka automobilky Citroen

Zbrusu nová C3 na českých silnicích

Nový Citroën C3 se v České republice nabízí ve třech úrovních výbavy: LIVE, FEEL a SHINE. Už od první úrovně nabídne vůz všechny prvky aktivní a pasivní bezpečnosti ve standardu, stejně tak jako systém rozpoznávání dopravních značek omezujících rychlost, varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu, elektricky ovládaná přední okna a tempomat s omezovačem rychlosti. Vyšší úroveň výbavy přidává manuální klimatizaci, audiosystém RD6, AM/FM (4x repro), hands free Bluetooth®, konektor USB, elektricky vyhřívaná a ovládaná vnější zpětná zrcátka a okrasné prvky. Nejvyšší výbava SHINE nabízí ve standardu zadní parkovací asistent, Airbump®, CITROËN Connect Radio v 7″ dotykovém displeji, automatickou klimatizaci, mlhová světla, barevnou střechu a další okrasné stylové prvky v exteriéru.

2017-citroen-c3-32-768x468
Zdroj: fotobanka automobilky Citroen

Vůz jde do prodeje s nabídkou tří benzínových motorů (PureTech 68, 82 a 110 S&S s automatickou převodovkou EAT6) a dvou dieselových agregátů (BlueHDi 75 a 100 S&S s manuální převodovkou). Nový Citroën C3, to je multifunkční hatchback, který jde s dobou a je trendy. Nová C3 startuje (1.2 PureTech) už na ceně 234 900 Kč.

 

Sdílet článek:

Více na webu Citroen

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018