TK k účasti na Dakar Classic: foto Citroen

Holky jedou kachnou na Dakar

27. 11. 2023

Závodnice Barbora Holická se v legendárním Citroënu 2CV s navigátorkou Lucií Engovou pokusí dojet do cíle slavné rallye Dakar Classic. Ta startuje v saudské poušti 5. ledna.

Citroen-T.K.-2CV-Duckar-15.11.2023-photo-Zdenek-Sluka-0194-ve-velke-velikosti

Odvážné dámy si pro reprezentaci na Dakaru vybraly na Dakar Citroën 2 CV lidově zvaný „Kachna“. Ten letos slaví výročí 75 let od prvního představení vozu.

Značka Citroën Bářin projekt Duckar podporuje už od jeho počátku a nyní u této příležitosti uspořádala setkání s novináři.

Ředitel českého importu František Neuman předal závodnicím šek na 100 000 Kč, který jim pomůže finančně náročný počin realizovat.

O přípravách, sbírání financí na tento náročný závod ale i o nadšení závodnice Báry pro řízení a Dakar Classic jsme již dříve publikovali na našich stránkách rozhovor.

Citroen-T.K.-2CV-Duckar-15.11.2023-photo-Zdenek-Sluka-0200-ve-velke-velikosti

Dlouholetý ambasador značky Citroën Marek Eben na tiskové konferenci vyzpovídal závodnici Barborou Holickou, která vždy závodila s Citroëny, a její navigátorku Lucii Engovou, sestru bývalého pilota F1, Tomáše Engeho.

Přítomný byl i třetí člen týmu, hlavní mechanik vozu a odborník na vozy 2 CV Tomáš Neruda, který převedl vůz do optimálního technického stavu pro náročné podmínky rallye Dakar.

„Když Bára přišla s nápadem, že pojede na Dakar Kachnou, říkal jsem jí, že je to blbost, že to auto přestavovat nebudu a na Dakar s ní nepojedu. A vidíte. Auto jsem postavil a na Dakar jedu taky,“  řekl s úsměvem mechanik.

Přejeme dámské posádce v Citroënu 2 CV na Dakaru mnoho šťastných kilometrů!

Sdílet článek:

Více na webu Citroen

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018