California: foto Volkswagen Užitkové vozy

Volkswagen California: ikonický bydlík v novém

4. 6. 2024

Legendární „kemper“ nebo také, hezky česky řečeno, „bydlík“ Volkswagen California se představuje v nové generaci. Ta stojí na platformě dlouhé verze Multivanu a je nyní mnohem chytřejší a prostornější.

California_Ocean_49-low
California Ocean: foto Volkswagen Užitkové vozy

Už 36 let je California synonymem multifunkčního kemperu pro volný čas a víceúčelového prostorného vozu pro každodenní provoz.

Nová California zachovává typické prvky, jako jsou výsuvná střecha nebo promyšlený obytný interiér.

Nechybí samozřejmě výsuvná střecha s výhledem pro posádku.

California_Beach_17-low
California Beach: foto Volkswagen Užitkové vozy

Od teď však bude vždy nabízena se dvěma posuvnými dveřmi v sériové výbavě.

California tak v každodenním provozu nabízí možnost snadnějšího nastupování a nakládku z obou stran. Při cestování jde obě strany auta využívat jako terasu pod širým nebem.

Praktičtější jsou nová samostatná sedadla místo lavice vzadu.

California je velmi variabilní nejen z pohledu prostoru, ale také dostupných verzí.

Dostupná bude v pěti různých verzích: „Beach“, „Beach Tour“, „Beach Camper“ (s kuchyňkou v zádi), „Coast“ a „Ocean“ (vždy s plnohodnotnou kuchyňskou linkou na straně řidiče).

California_Beach_29-low
California Beach: foto Volkswagen Užitkové vozy

Další inovace se týkají pohonů, infotainmentu a asistenčních systémů.

Nová California bude nabízena ve třech různých motorizacích, které lze kombinovat se všemi stupni výbavy, a které jsou vždy spojeny s dvouspojkovou převodovkou DSG s automatickým řazením.

V nabídce je hospodárný čtyřválcový turbodiesel s přímým vstřikováním paliva (TDI) a nejvyšším výkonem 110 kW (150 k).

Dále přeplňovaná zážehová jednotka s přímým vstřikováním paliva (TSI), která je v modelu Nová California vyladěna na nejvyšší výkon 150 kW (204 k).

California_Beach_21-low
California Beach: foto Volkswagen Užitkové vozy

Novinkou v modelové řadě California je nový plug-in hybridní pohon (eHybrid) s výkonem 180 kW (245 k), dostupný s pohonem všech kol 4MOTION.

Také samotný interiér nabízí mnoho zajímavých novinek. Od verze „Beach Tour“ je California vybavena ovládací jednotkou na střešním sloupku C na straně spolujezdce. Displej slouží k ovládání a kontrole veškerých kempovacích funkcí.

Všechny vnitřní LED svítilny a prvky dekoračního osvětlení interiéru je možné krátkým dvojitým poklepáním na jeden z mnoha spínačů osvětlení vypnout najednou.

V předprodeji je nová California už nyní, vozy budou v Česku v druhé polovině roku.

Sdílet článek:

Více na webu Volkswagen

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018