Zdroj: archiv webu

Nezapomeňte na Den matek

6. 5. 2016

Spojení mezi dcerami a jejich maminkami se nejzřetelněji projevuje ve zděděných fyzických rysech a kráse, které jako nejbližší příbuzné sdílejí. Podle průzkumu značky Dove si 70 % Češek myslí, že si ostatní ženy nevěří, což potvrzuje i fakt, že pouhé 1 % respondentek dokáže sebe popsat jako krásné. Na druhou stranu, více než 80 % z nich uvedlo, že žena může být krásná v každém věku. Dokážeme vidět krásu u květin nebo ostatních žen, ale s vnímáním a pozitivním hodnocením krásy vlastní přitom často bojujeme. Ženy by na sebe neměly vyvíjet takový tlak, ale naopak být k sobě především laskavé. Každá z nás, ať už je matka či dcera, si musí především vážit sama sebe. Maminky by tento přístup měly vštěpovat dcerám, ale zároveň na něj nezapomínat ani u sebe.

Tipy na každý den pro zdravé sebevědomí maminek i dcer

Co ocení maminka?
1. Říkejte mamince, že je krásná
Buďte mamince vděčná za vše, co jste díky ní získala. Říkejte jí, že je krásná a co se Vám na ní líbí. Pochvaly se k Vám budou vracet jako bumerang.
2. Vnímejte maminku jako svůj ženský vzor
Poděkujte mamince za vše dobré, co vás naučila. Vnímejte její krásu těla i duše a oceňte ji jako svůj vzor.
3. Milujte ji
Milujte svoji maminku, jak jen to jde! Pohlaďte ji, obejměte se na pozdrav a polibte na rozloučenou. I beze slov tak maminka pozná, jak moc ji máte ráda.
4. Přijměte maminku takovou, jaká je
Maminku nehodnoťte a přijímejte ji takovou, jaká je. Proč by měla být podle Vašich představ? Má vlastní pohled na svět a na tom není nic špatného. Je to jedinečná dáma, která Vás miluje. Nezapomeňte jí opakovat, za co ji obdivujete.

Za co bude vděčná dcera?
1. Říkejte dceři, že je krásná
Je důležité, aby Vaše dcera místo kritických vět typu: „Přibrala jsi, tu sukni už raději nenos,“ slýchala, že je krásná! Dodávejte jí sebedůvěru už od dětství a pomozte jí vnímat její jedinečnost, ženskost a krásu.
2. Upřímně ji pochvalte
Pochvalte svoji dceru za to, v čem je šikovná. Dávejte jí upřímné pochvaly, protože tím ji inspirujete k rozvoji.
3. Milujte ji
Projevujte své dceři lásku i fyzicky. Objímejte ji, pohlaďte či polibte! Nestyďte se dát najevo Vaše mateřské city, i když to pro Vás může být neobvyklé. Dcera tak pozná, jak moc ji milujete.
4. Důvěřujte ji
Dejte dceři důvěru, kterou si zaslouží. Znáte přece její kvality, v něž pevně věříte. Zvýšíte tak i její sebevědomí.

Den matek připadá na 8.5.2016.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018