Zdroj: fotobanka automobilky Suzuki

Oblíbený kompakt Suzuki Swift v novém

20. 3. 2017

V Ženevě si odbyla svoji premiéru nová generace Suzuki Swift. Novinka těží z designu svého předchůdce a zachovává si své typické linie, uvedené už v minulé generaci. Kromě toho je však na voze všechno nové.

 Nový Swift je ve porovnání se svým předchůdcem o něco kratší, zároveň ale mírně narostl do šířky. Díky tomu se zvětšil vnitřní prostor pro cestující a zavazadelník. Základní objem kufru povyrostl na 254 litrů, což je o 44 litrů více oproti minulé generaci. Novinkou ve výbavě jsou LEDkové hlavní i koncové svítilny. Výrobce slibuje sedm odstínů laku karoserie a výběr z 15palcových a 16palcových kol. Největším kladem nově použité techniky pod kapotou je celkové snížení hmotnosti až na 840 kg.

Kabina se inspiruje u současného Balena a to i včetně vybavení. Novinkou je 4,2palcová obrazovka palubního počítače v kombinaci s analogovými budíky. Hlavní 7palcový dotykový diplay je určen palubnímu systému. Nová generace Swiftu dostala nové motory, známé rovněž z modelu Baleno. Jde o tříválec s turbem 1.0 Boosterjet a dále čtyřválec 1.2 Dualjet. Větší motor může být navíc kombinovaný s hybridním pohonem. Pohon všech kol zůstal zachován u verze ve spojení s motorem 1.2 Dualjet, naftová jednotka v nabídce zcela chybí.

 

 

Sdílet článek:

Více na webu Suzuki

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018