Zdroj: archiv webu

Pojištění mazlíčka jen pro výlet

25. 5. 2022

Plánujete vyrazit se svým pejskem nebo kočičkou do zahraničí? Novinkou je možnost pojistit si mazlíčka jednorázově. Například pojištění 4leté čivavy na třídenní pobyt v Rakousku vychází na 237 Kč. Je to dalším krokem ke klidnému a nerušenému zahraničnímu pobytu. Bez pojištění se běžný úraz jinak může vyšplhat až na několik tisíc korun.

Svého domácího mazlíčka má v Česku v podstatě každá druhá rodina. V tuzemsku je evidovaných přes dva miliony psů a přes jeden milion koček. Řada rodin s nimi jezdí i na dovolené.

„Ještě před několika lety platilo, že pojištění domácích mazlíčků v Česku prakticky neexistovalo. Trh jsme už jednou změnili nabídkou prvního pojištění s přímou online likvidací pojistné události, kdy náklady hradíme přímo smluvnímu veterináři a majitel zvířete nemusí s účtenkou dodatečně žádat o proplacení léčby,” říká Jan Moravec, ze společnosti PetExpert jejímž pojistitelem je ČSOB Pojišťovna.

“Nově je možné zvířeti sjednat také obdobu cestovního pojištění, tj. krátkodobě pojistit psy a kočky na cestě do zahraničí,“ dodává Jan Moravec.

pes v aute
Zdroj: archiv webu

Pojistit je možné psa či kočku od 50 dnů věku až do 10 let. Mazlíček nesmí před cestou jevit jakékoliv známky nemoci, úrazu či změny zdravotního stavu, musí být čipovaný a očkovaný proti vzteklině.

„Pojištění je možné sbalit s sebou na cesty do zemí Evropské unie, Velké Británie, Švýcarsku, Norska, Chorvatska a Černé Hory a lze ho sjednat až na 30 dní,“ uvedl Moravec. Společnost PetExpert, která je v této oblasti lídrem trhu předpokládá, že nové možnost v nastupující turistické sezoně využijí tisíce lidí.

Sjednat pojištění zabere klientům 2 minuty. Cestovní pojištění se vztahuje na úrazy a akutní onemocnění v zahraničí, které samozřejmě musí nastat až v zahraničí. Vycestovat do zahraničí lze s jednorázovým limitem 30 000 Kč na cestu.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018