Zdroj: archiv webu

SUV jsou v kurzu!

15. 3. 2017

Tento fakt potvrzují nejen finalisté ankety Auto roku, ale i prodejní statistiky portálu s ojetými i novými vozy Sauto.cz. Podíl SUV v nabídce ojetých vozů meziročně stoupl o téměř 2 %. 

Trh s ojetými SUV vozy má velký prostor dále růst, neboť v příštích letech začnou do nabídky ojetých vozů přicházet nové modely, včetně těch, které jsou dnes mezi finalisty Auta roku. Škoda Kodiaq zásadním způsobem rozšíří trh, Seat Ateca by měl konkurovat především levnějším asijským autům. Pokud tento trend vydrží, pak si tato auta budou velmi dobře držet cenu. Současná čísla ukazují, že esúvéčko lze také poměrně rychle prodat. Fakt, že SUV jsou v kurzu, dokládá i to, že lidé nabízejí a kupují stále novější vozy.

V ČR mezi nabízenými SUV ojetinami dlouhodobě vládne značka BMW. V inzerátech na prodej ojetých SUV je těchto vozů nejvíc – na přelomu roku to bylo 2 527 vozů, tedy 12,2 % nabídky. Za ním následují Hyundai, Kia a Škoda. Lze však předpokládat, že během krátké doby se Škoda dostane na přední pozice, protože k dosavadnímu modelu Yeti nabídne také Kodiaq. Pokud se podíváme, jak jsou na tom s nabídkou a poptávkou konkrétní modely SUV, zjistíme, že nabídce kraluje Yeti, následovaný BMW X5 a Hondou CR-V. Tomu v podstatě odpovídá zájem kupců.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018