Řidička v autě: foto Shutterstock

Půjčení auta je ideální volba pro ženy

13. 11. 2023

Potřebujete auto a nechcete si kupovat vlastní? Nebo chcete jet na dovolenou a vaše auto je moc malé na to, aby uvezlo všechny věci? Nejlepším řešením je vybrat auto z autopůjčovny. Je to ideální volba pro ženy, které chtějí jezdit bez starostí. Půjčení je jednoduché, stačí vybrat vůz a vše ostatní už zařídí autopůjčovna.

Výběr správného vozu

Zde bude hodně záležet na tom, za jakým účelem si auto chcete půjčit. Pokud se chystáte na dovolenou, je určitě vhodné vybrat takový model vozu, který bude pohodlný i při dlouhém cestování. Pokud potřebujete auto na kratší dobu, postačí nějaký menší model. Důležité je taky zvážit, jestli chcete auto s manuální, nebo s automatickou převodovkou.

To správné auto by mělo být ale hlavně v dobrém stavu. Vždy si proto vůz pořádně prohlédněte a vyfoťte. Do předávacího protokolu sepište každý škrábanec, ať se vyhnete případnému řešení škody při vrácení vozu.

AMS_DS4-12
Interiér vozu: foto Žena v autě.cz

Výběr autopůjčovny

Důležité je zvolit správnou autopůjčovnu – k takovým patří například i autopůjčovna Taggart. V nabídce je více než 500 vozů. Zvolit si můžete jak krátkodobý, tak dlouhodobý pronájem, nebo i víkendový či měsíční.

Jak půjčení auta probíhá? Vyberete si vhodný vůz z nabídky, ten telefonicky nebo přes webový formulář objednáte a pak už je na řadě předání vozu – je to tedy opravdu jednoduché. Na webových stránkách je také kalkulačka, kde si můžete dopředu spočítat, na kolik vás takový pronájem vozu vyjde.

Dlouhodobý nebo krátkodobý pronájem

Dlouhodobý pronájem vozů je bez závazků, akontace či startovacích poplatků. Dále zahrnuje kompletní pojištění i pojištění asistence v povolených států EU, dálniční známku, kompletní servis i výměnu pneumatik. Pro ženy je tedy ideální volbou, protože se už nemusí starat o servis vozu.

Krátkodobý pronájem v rámci hodin nebo dní (doba zapůjčení nepřekročí 2 měsíce) je vhodnou volbou, pokud jde opravdu o jednorázovou záležitost – pracovní cestu, dovolenou nebo i v případě, že má vaše auto poruchu a potřebujete zůstat mobilní.

16_freinds-skoda-kamiq-suv-1920x1281
Zdroj: fotobanka automobilky Škoda

Jak vybrat správné auto pro ženu do města?

Na cesty po městě je určitě vhodnější volit automatickou převodovku, která zajistí větší pohodlí při popojíždění po městě. Vybírat také můžete vozy různých velikostí. Spousta žen se cítí komfortněji v menších vozech, pro ty tedy bude vhodnou volbou například Hyundai i20 nebo Škoda Scala, případně Škoda Kamiq.

Ženy s dětmi jistě ocení možnost zapůjčení dětské autosedačky nebo podsedáku. Cestovat tak můžete opravdu bez starostí, o vše důležité se postará autopůjčovna.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018