AMS 2024 RR Velar: foto Žena v autě.cz

RANGE ROVER VELAR V ANKETĚ O NEJ AUTO

20. 3. 2024

Range Rover je jedním z šesti finalistů letošní ankety AUTO MÉHO SRDCE o nejlepší auto z pohledu žen-řidiček. 2023. Co na prémiové SUV Range Rover Velar říkají členky poroty? Pár detailů prozradíme už teď. Který model v letošní anketě zvítězí, to bude jasné po Velikonocích.

Dokonalý vzhled

„Range Rover je pro mne anglická nestárnoucí klasika, která dokáže chytnout za srdce. Ne nadarmo si ho vybrala britská královská rodina,“ začíná zeširoka své hodnocení Velaru porotkyně Sabina Sarkisovová.

IMG_9996-ve-velke-velikosti
Sabina Kvášová v RR Velar: foto Žena v autě.cz

Design luxusního 4,79 metru dlouhého SUV Range Rover Velar je v příplatkové barvě Varesine Blue a s 21palcovými koly pronikavě moderní. Svou nevtíravou elegancí bere dech.

Přepracovaná je přední maska. Světlomety Pixel Light jsou nyní minimalističtější. Při pohledu z boku Velar zaujme svou protáhlou linií a rozvorem kol atakujícím 3 metry (2,87 m). Záď šperkuje sportovní spoiler.

Okouzlující design inovovaného Velaru můžete vidět ve videu další členky odborné poroty, Terezy Tobiášové.

„Modernizovaný Velar je pro mě symbolem luxusu na čtyřech kolech. Úchvatně působí jednoduchost karoserie a také zasunovací kliky dveří,“ hodnotí exteriér šéfredaktorka našeho magazínu Sabina Kvášová.

„Překvapuje mě, jak zvenku Velar vypadá vlastně dost nenápadně. To je kouzelný kontrast k tomu, jaký je Velar uvnitř,“ říká další porotkyně, Míša Rubešová.

IMG_7324-ve-velke-velikosti
Velar: foto Žena v autě.cz

Naprosté pohodlí

Velar v interiéru snoubí pocit prémiovosti a moderních technologií. Porotkyně ankety jsou zajedno, že pohodlí je ve Velaru na prvním místě. Porotkyně Tereza Tobiášová si pochvalovala nádherné sedačky s koženým čalouněním Windsor, které kombinovaly dva odstíny barev.

IMG_4128-ve-velke-velikosti
Sabina Sarkisovová v RR Velar: foto Žena v autě.cz

Velké panoramatické střešní okno poskytuje spoustu přirozeného světla a pocit prostornosti.

Středobodem modernizovaného Velaru je prohnutý skleněný dotykový displej s úhlopříčkou 11,4 palce.

Nejdůležitější funkce pro řidičku jsou součástí digitálního přístrojového štítu, který nabízí různé režimy zobrazení.

Infotainment jde ovládat hlasem díky Amazon Alexa. Spárování s mobilem přes CarPlay funguje bezdrátově a bezchybně.

Většina porotkyň však neskrývala, že ultramoderní ovládání přes displej je na úkor praktičnosti. „Otočné ovladače, které za mě byly jednou z dobře vymyšlených funkcionalit, mi ve Velaru nyní chybějí,“ dodává porotkyně Sabina Sarkisovová. 

IMG_7321-ve-velke-velikosti
Kufr RR Velar: foto Žena v autě.cz

K vnímanému pocitu kontroly a bezpečí přispívá i průhledový displej u řidiče. Ten promítá na čelní sklo celou řadu důležitých informací, jako je rychlost, pokyny navigace nebo upozornění tempomatu.

Velar je velice prostorným SUV, které nabízí značný zavazadlový prostor o objemu 673 litrů.

Povznášející jízda

Porotkyně konkrétně testovaly naftový šestiválec s výkonem 300 koní a točivým momentem 650 Nm a pohonem všech kol. Velar je dostupný se sametově řadící 8stupňovou převodovkou ZF.

IMG_4180-ve-velke-velikosti
Viola Procházková RR Velar: foto Žena v autě.cz

Naftový šestiválec pod kapotou zajišťuje akceleraci a sametový chod. Z nuly na sto kilometrů Velar dosáhne za 6,5 vteřin.

Díky obratnosti a ochotě zatáčet to Velaru svědčí ve městě, k otočení na parkovišti potřebuje 12 metrů.

Jeho špičkové jízdní vlastnosti a snadné řízení je však nutné ocenit i mimo město, ať už při jízdě na dlouhé vzdálenosti nebo v ostřejším terénu.

IMG_7341-ve-velke-velikosti
RR Velar: foto Žena v autě.cz

Velar poskytuje díky podvozku využívajícímu elektronicky řízené vzduchové odpružení Adaptive Dynamics dokonalý jízdní komfort.

„Tichoučká jízda, kdy je kabina skvěle odhlučněna a tlumiče pracují na výbornou, asociuje hladkou jízdu, jako když Aladin jezdil v pohádce na koberci,“ hodnotí jízdní vlastnosti Velaru Sabina Kvášová.

Během dvou týdnů testování se hodnota spotřeby ustálila na 9 litrech/100 kilometrů.

Snimek-obrazovky-2024-03-19-v-13.25.55
Míša Rubešová v RR Velar: foto Žena v autě.cz

Butikové SUV Range Rover Velar je zároveň univerzální čtyřkolkou do terénu. Systém Terrain Response s režimem Dynamic mění výšku podvozku, nastavení tlumičů nebo například stabilizaci. Působivá je schopnost trakce i fakt, že jde záběr kol sledovat například při průjezdu blátem v pohodlí kabiny na obrazovce.

Range Rover Velar je rodinné a reprezentativní SUV.

O bezpečnou jízdu se stará řada bezpečnostních asistentů, jako systém sledování slepého úhlu s asistenční funkcí, systém sledování pozornosti řidiče, asistent varování před zadní kolizí, asistent pro udržování vozu v jízdním pruhu, asistent nouzového brzdění nebo asistent pro sjíždění strmých svahů.

Velar z pohledu odborné poroty

Snimek-obrazovky-2024-03-19-v-17.07.15
Annamaria d’Almeida a Velar: foto Žena v autě.cz

Porotkyně v anketě AUTO MÉHO SRDCE budou mít letos skutečně těžké rozhodování o absolutním vítězi.

Range Rover Velar je špičkové SUV. Adaptivní podvozek s elektronicky řízeným vzduchovým odpružením odvádí na českých silnicích harmonickou práci.

Jak dodává porotkyně Sabina Sarkisovová: „Na Velaru mě baví jízdní vlastnosti, styl ,plutíʻ na silnici a luxusní suite interiér, který se vyrovná newyorskému loftovému bytu.“

Jen jeho cenovka je vysoká. Jak uzavírá porotkyně Míša Rubešová: „Velar rozhodně umí zanechat dojem, jen ta cena nebude úplně pro každého.“ Testovaný šestiválec totiž ve výbavě Dynamic HSE začíná na částce 2 474 958 Kč.

Hlasujte v anketě DÁMSKÁ AUTOVOLENKA

Vyberte nejlepší auto podle svého gusta. Zúčastněte se hlasování veřejnosti. Stačí kliknout na model, který vás nejvíce oslovil, a odeslat svůj hlas. Hlasovat můžete až do 7. dubna.

Sdílet článek:

Více na webu Land Rover

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018