Zdroj: fotobanka automobilky Volvo

Sen mnoha žen Volvo XC40 ve verzi Recharge

29. 9. 2021

Značka Volvo patří už několik dekád v myslích žen-řidiček k TOP bezpečným autům. Aktuálně se Volvo snaží obsadit místo v hlavách řidičů také jako prémiová značka elektromobilů. Ženami velmi pozitivně hodnocený model XC40 nyní vstupuje na trh jako čistě elektrické SUV Volvo XC40 Recharge. Parkování zdarma ve městě rozhodně nepatří k jeho jediným benefitům…

Zdroj: fotobanka automobilky Volvo

Volvo vidí svou budoucnost v elektromobilitě. Do 4 let chce snížit ulíkovou stopu při výrobě vozidel o 40 %. Plánuje také, že polovinu prodejů budou tvořit (vedle hybridů) právě bezemisní vozy. Co je na elektromobilu Volvo XC40 Recharge zajímavého, to zjistíte právě zde.

_IO_8097
Zdroj: fotobanka automobilky Volvo

Plně elektrická varianta prodejně úspěšného „evropského auta roku“ XC40 je postavena na kompaktní modulární platformě CMA. Verze se stálým pohonem čtyř kol XC40 Recharge Twinpředpokládaný dojezd 418 km na jedno nabití a výkon 408 koní. Akumulátor lze prostřednictvím rychlonabíjecích systémů (DC) nabít na 80 % jeho kapacity během přibližně 40 minut.

Zdroj: fotobanka automobilky Volvo

Volvo musí zůstat volvem – proto i první elektrický model dostojí pověstné bezpečnosti značky.  Soustava akumulátoru je chráněna bezpečnostní klecí, která je integrována ve střední části podvozku. Umístění akumulátoru v podlaze současně snižuje těžiště vozu, což mimo jiné znamená také lepší ochranu před převrácením.

Vzhledem k inovativnímu přístupu prosazujícímu všestrannou funkčnost má posádka vozu k dispozici spoustu chytrého místa pro uložení různých věcí, například v objemných kapsách ve dveřích. Mimoto vznikl díky absenci spalovacího motoru pod kapotou další úložný prostor, který je využíván jako tzv. přední kufr.

Zdroj: fotobanka automobilky Volvo

Inovovaná platforma asistenčních systémů řidiče zahrnuje novou generaci kamer, radarů a ultrazvukových senzorů. Jedná se o systémy, které řidiči ve dne i v noci pomáhají neustále se rozhlížet. Díky nim dokáže vůz rozpoznat jiná vozidla, chodce, cyklisty a velká zvířata. V případě potřeby pak vůz může upozornit řidiče na nebezpečí nebo začít automaticky brzdit plnou silou, aby předešel kolizi nebo alespoň zmírnil její dopad.

Nechybí Google Asistent, Mapy Google či snadný přístup do obchodu Google Play s nabídkou funkcí a aplikací přizpůsobených pro používání ve voze. Model XC40 Recharge zaujme i faktem, že lze většinu jeho softwaru a operační systém aktualizovat na dálku.

Zdroj: fotobanka automobilky Volvo

Samozřejmostí jsou služby vzdáleného spojení s vozem – již pátá generace aplikace Volvo Cars (původně Volvo On Call) umožňuje oblíbené funkce jako předehřátí vozu nebo třeba jeho vyhledání na parkovišti.

Volvo XC40 Recharge si čeští zájemci již nyní mohou objednávat právě výhradně online v rámci objednávkového systému Site to Store. Startuje na ceně 1 184 000 Kč, v plné výbavě a s pohodem všech kol stojí 1 419 000 Kč. Doporučená cena vozu zahrnuje i balíček Care obsahující servisní a asistenční služby a prodlouženou záruku.

Zdroj: fotobanka automobilky Volvo
Sdílet článek:

Více na webu Volvo

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018