Foto: Sabina Kvášová

Světovým ženským autem roku je Defender

8. 3. 2021

Mezinárodní den žen je už tradičně také dnem, kdy porota Světového ženského auto roku WWCOTY vyhlašuje nejlepší auto roku. Padesát porotkyň z 38 zemí světa vybraly mezi 9 finalisty svého absolutního favorita. Vítězem letošní ankety byl zvolen Land Rover Defender.

Foto: archiv webu

Zatímco je Evropa pod přísnou regulací z pohledu boje za nižší emise, svět zatím evidentně CO2 netrápí. Alespoň to tak vypadá na základě výsledků ankety Světového ženského auta roku. Jak jinak by mohlo zvítězit obrovské SUV, které se do malých uliček vejde jen stěží a jeho spotřeba a hodnota emisí rozhodně nepatří k těm úsporným.

Mezinárodní anketa reflektuje hlasy porotkyň z celého světa a nic na tom nezmění, že preference porotkyň z Evropy jsou jiné. WWCOTY je globální anketa.

IMG_4321
Foto: Sabina Kvášová

Land Rover Defender je robustní SUV. Navazuje na svou 70letou tradici drsného off-roadu do nepohody s pohonem 4×4 a přidává množství chytré techniky a luxusních prvků. Defender je atraktivní a luxusní, a přitom dostatečně odolný, aby zvládl bláto a špínu nebo se brodit v řece.

Kanadská porotkyně Jil McIntosh hodnotí vítěze letošní ankety následovně: „Defender má nezaměnitelný styl. Interiér je atraktivní a pohodlný. Především se ale Defender skvěle řídí, exceluje svými schopnostmi, výkonem, a přitom hladkou jízdou.

Nadine Armstrong, australská porotkyně WWCOTY, doprovodila svou volbu vítěze ankety těmito slovy: „V Austrálii je Defender oblíbeným vozidlem. Jeho cena, všestrannost i to, jak vypadá je, na našem trhu naprosto v pořádku. Je to terénní dobrodruh i auto do rodiny.“

Porota vybírala mezi těmito devíti vozy, které se ukázaly jako nejlepší ve své třídě:

BEST URBAN CAR BEST FAMILY CAR BEST LUXURY CAR
Peugeot 208 ŠKODA Octavia Lexus LC500 Cabrio

 

BEST SPORT CAR BEST URBAN SUV BEST MEDIUM SUV
Ferrari F8 Spider Peugeot 2008 Land Rover Defender

 

BEST LARGE SUV BEST 4X4 & PICK UP BEST EV
Kia Sorento Ford F-150 Honda e

Land Rover Defender získal od mezinárodní poroty nejvíce hlasů. Stejně jako v předchozích letech byl hlasovací proces certifikován nezávislým auditorem Grant Thornton na Novém Zélandu.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018