Foto: Sabina Kvášová

Těhotenství a aktivní pohyb

4. 5. 2021

Málokdo ví, že zdraví dítěte je přímo závislé na tom, v jaké zdravotním a výživovém stavu se nachází žena již v období 1-2 roky před početím a v průběhu těhotenství. Pokud partneři plánují rodinu, z tohoto pohledu je velmi výhodné, aby se žena na toto období připravila jak teoreticky, tak psychicky a pokusila se být ve výborném zdravotním a výživovém stavu.

Foto: Sabina Kvášová

Health Factory projekt společnosti Form Factory v květnu zacílí na těhotné ženy a bude akcentovat toto téma z pohledu zdraví, pohybu a správného stravování. V posledních letech, kdy se životní styl přesunul do fitness center a ti, kteří fitness nenavštěvují jako by nežili, vyvstala otázka, zda je vhodné cvičit v těhotenství a jestli právě fitness je ta správná cesta.

V první řadě je třeba zmínit, že pohyb v těhotenství všeobecně napomáhá k lepší fyzické, ale i psychické kondici budoucí maminky. Každá žena se chce líbit, mít hezkou postavu, cítit se fit a těhotenství samotné je spojeno s příbytkem váhy, a ne třeba jen tam, kde je to žádoucí. Je tedy dobré regulovat, možná vhodnější výraz je snažit se usměrňovat narůstající váhu.

Těhotenství neznamená nemoc, ale vždy je dobré se zamyslet nad vhodností konkrétní sportovní aktivity a zároveň nad zdravotním stavem a fyzickou kondicí dané ženy, než se do cvičení pustí.

Form Factory přináší ve spolupráci s porodními asistentkami, osobními trenérkami se specializací na těhotenské cvičení řadu zajímavých témat souvisejících s těhotenstvím ve spojení se sportem. Pro širokou veřejnost tak budou celý měsíc k dispozici ukázky správného cvičení, odborných článků a tipů v rámci vlastní on-line platformy.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018