Test Volvo XC40 Recharge: foto ŽENA V AUTĚ.CZ

Test bezemisního SUV Volvo XC40 Recharge

9. 5. 2023

Kdyby se toto auto mělo přirovnat k nějakému sportu, byla by to jóga. Volvo XC40 Recharge přináší díky svému pohonu zenový klid a používá materiály inspirované přírodou. Redakce magazínu Žena v autě.cz stačila otestovat bezemisní SUV – elektromobil XC40 Recharge dříve, než zajede do pomyslného kosmetického salónu.

IMG_0494-Velky
Test Volvo XC40 Recharge: foto ŽENA V AUTĚ.CZ

Díváme se

IMG_0531-Velky
Test Volvo XC40 Recharge: foto ŽENA V AUTĚ.CZ

Ikonická karoserie menšího SUV od automobilky Volvo, modelu XC40, letos projde po šesti letech proměnou. Inovovat se bude elektrická varianta XC40 Recharge. Ta stávající je příkladem povedeného skandinávského designu, který si ženy velmi oblíbily.

Současnou elektrickou verzi Recharge charakterizují kompaktní rozměry (XC40 Recharge měří 4,4 metry) zvýšená čelní zvýšená maska, natáčecí Full-LED světla, C sloupek s označením Recharge a specifický podpis zadních světlometů.

IMG_0552-Velky
Test Volvo XC40 Recharge: foto ŽENA V AUTĚ.CZ

Nasedáme

Interiéru vládne jednoduchost a důraz na kvalitní, pokud možno udržitelné a recyklovatelné materiály. Volvo bere udržitelnost vážně a do 3 let sníží uhlíkovou stopu při výrobě aut o 40 %. Navíc si Volvo zakládá transparentnosti dodavatelského řetězce, a tak přesně ví, kde byl který vzácný kov získán.

IMG_0547-Velky
Test Volvo XC40 Recharge: foto ŽENA V AUTĚ.CZ

Palubní desce s topografickým dekorem, odkazující k přírodě, dominuje 9palcový displej infotainmentu propojený s OS Google Android.

Infotainment je velmi jednoduchý na ovládání a jeho výhodou je hlasové ovládání pomocí Google Asistenta, Google mapy a aktualizace celého systému na dálku. O akustický zážitek se stará prémiový systém Harman/Kardon.

IMG_0513-Velky
Test Volvo XC40 Recharge: foto ŽENA V AUTĚ.CZ

Jako řidička jsem měla všechny ovladače krásně po ruce. Široký 12″ digitální displej s pěknou grafikou nabízí potřebné údaje o jízdě včetně rekuperace nebo stavu nabití baterie.

Volvo XC40 Recharge těží z platformy, na které je jako elektromobil postaveno. Překvapí svou prostorností.

Disponuje zavazadlovým prostorem pod kapotou na dobíjecí kabely, řadou úložných skrýší u pasažérů a kapsách dveří a kufrem o objemu 419 litrů.

IMG_0544-Velky
Test Volvo XC40 Recharge: foto ŽENA V AUTĚ.CZ

Jedeme

Uhlíková stopa na planetě se při jízdě s tímto autem rovná nule. Agilní SUV XC40 Recharge nevypouští do ovzduší žádné emise CO2. Pod kapotou elektromobilu se ukrývají dva elektromotory Recharge Twin o výkonu 300 kW/403 koní a se stálým pohonem čtyř kol.

IMG_0507-Velky
Test Volvo XC40 Recharge: foto ŽENA V AUTĚ.CZ

Snadné řízení a schopnost rychlého zrychlení bere dech. Z nuly na sto kilometrů v hodině XC40 Recharge dosáhne v mžiku a bez čoudu za 4,9 vteřin.

S tímto elektromobilem je radost parkovat i kličkovat v městských uličkách, jet po silnici z dlažebních kostek i plout ve vysoké rychlosti po dálnici (tovární omezení 180 km/h). Podvozek je velice komfortní, stabilní a řízení je přesné. XC40 Recharge s pohonem všech kol drží stopu a nezalekne se ani náročnějšího terénu.

Skandinávské Volvo je synonymem bezpečné jízdy a stejně tak to platí i pro bezemisní XC40 Recharge. Tento elektromobil je vybaven kamerami, radary a ultrazvukovými senzory. Umí rozpoznat jiná vozidla, chodce, cyklisty, zvířata a zabránit srážce.

IMG_0543-Velky
Test Volvo XC40 Recharge: foto ŽENA V AUTĚ.CZ

Dojezd na jedno nabití závisí na stylu jízdy a teplotních podmínkách. Během týdenního testování byla hodnota dojezdu v reálných podmínkách na jedno nabití 350 kilometrů.

Dobíjení XC40 Recharge rozhodně není žádná noční můra. Akumulátor s využitelnou kapacitou 75 kWh lze prostřednictvím rychlonabíječky (DC 150 KW) nabít na 80 % kapacity za půl hodiny. Během této půlhodinky si stihnete dát kávu s kamarádkou nebo nakoupit.

IMG_0524-Velky
Test Volvo XC40 Recharge: foto ŽENA V AUTĚ.CZ

Hodnotíme

Volvo XC40 Recharge snoubí silné stránky elektromobilů s extra pohodlnými jízdními vlastnostmi. Přináší během jízdy až jogínský klid. Řidička se může naplno věnovat řízení ve své bezpečné a klidné „bublině“.

IMG_0536-Velky
Test Volvo XC40 Recharge: foto ŽENA V AUTĚ.CZ

Rozměrově optimální SUV exceluje svým výkonem, praktičností, ergonomií a moderními technologiemi.

Volvo XC40 Recharge je jako dělané pro ty, kteří chtějí jet s dobou elektromobility. Stačí si jen nainstalovat wallbox a dobíjet doma nebo při půlhodinové kávě či na nákupech. Opravdu na tom není nic složitého.

Prémiovému SUV s kompaktními rozměry odpovídá jeho cenovka. Volvo XC40 Recharge startuje na ceně 1 259 000 Kč, s pohonem všech kol stojí 1 489 000 Kč.

Sdílet článek:

Více na webu Volvo

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018