test BMW 230e Active Tourer: foto Žena v autě.cz

Test BMW 230e Active Tourer: Dva v jednom

7. 8. 2023

Rodinná empévéčka byla jednu dobu velkým hitem. BMW 230e Active Tourer to nevzdává a přijíždí s ekologičtějším plug-in hybridem. V čem spočívají jeho silné stránky a kde je nutné hledat kompromisy. Čtěte náš test z ženského úhlu pohledu.

Díváme se

IMG_0581-ve-velke-velikosti
test BMW 230e Active Tourer: foto Žena v autě.cz

Ruku na srdce, vzhled karoserie Active Toureru řady 2 v šedé barvě neuchvátí tak jako třeba pohled na sportovní kupé nebo mohutné SUV od BMW.

Přesto si osmiúhelníková maska s dvojicí ledvinek, orámovaná dokonale svítícími LED světlomety, zaslouží uznání. Záď doplňují povedené světla, které zasahují až do boků.

I přes decentní look šedé karoserie budí 4,38 metru dlouhý a 1,57 metru vysoký Active Tourer na silnici respekt. BMW 230e Active Tourer umí rozhodně skvěle reprezentovat, jak se na vůz značky BMW sluší.

Nasedáme

IMG_0602-ve-velke-velikosti
test BMW 230e Active Tourer: foto Žena v autě.cz

V interiéru kraluje zajímavě prohnutá centrální dotyková obrazovka s navigací s nejaktuálnějšími informacemi z dopravy a infotainment BMW iDrive.

Nejmodernější operační systém BMW se ovládá na displeji dotykem, gesty nebo hlasově. Nejdůležitější funkce pak jsou pro řidičku k dispozici na věnci volantu.

Auto jde snadno a tzv. „bez drátu“ propojit s telefonem a nejmodernějšími aplikacemi. Mobil má své čestné místo dole uprostřed palubní desky, kde je pro něj rovnou připravena svislá indukční nabíječka. Za takové řešení tleskáme!

IMG_0614-ve-velke-velikosti
test BMW 230e Active Tourer: foto Žena v autě.cz

Po komfortním nasednutí do vozu BMW 230e Active Tourer se sportovním M Paketem potěší skvělým výhledem z vozu, pohodlnými sedačkami a doširoka otevíratelnými dveřmi.

Za nás v redakci je BMW 230e Active Tourer ideálním autem pro náruživé řidičky a maminky s dětmi.

Nakládání zavazadel, manipulace s dětskou autosedačkou nebo nasedání a vysedávání z auta – to je v Active Toureru řady 2 jedna radost.

IMG_0608-ve-velke-velikosti
test BMW 230e Active Tourer: foto Žena v autě.cz

K dobrému pocitu v kabině přispívá také úchvatné panoramatické střešní okno.

To se bude posádce a hlavně dětem moc líbit, tmavý, sportovní interiér je díky tomu dokonale prosvětlený.

Zavazadlový prostor je prakticky řešený a nabízí objem 406 litrů. Rodina s kočárkem a zavazadly na víkend však bude trošku limitována. Po sklopení zadních sedadel lze docílit až 1405 litrů objemu.

Jedeme

O kvalitách modelu BMW 230e Active Tourer bezesporu vědí aktivní páry, maminky s dětmi nebo věčně mladí senioři, holdující síle výkonného motoru.

Sympatie BMW 230e Active Tourer také jednoznačně sbírá díky svým jízdním vlastnostem. Možná, že zvenku vypadá jako rodinné empévéčko „na pohodu“, srdcem auta je řadový zážehový tříválec s turbodmychadlem doplněný o elektromotor.

Snimek-obrazovky-2023-06-25-v-12.23.16-ve-velke-velikosti
test BMW 230e Active Tourer: foto Žena v autě.cz

Testovaný plug-in hybrid dokáže nabídnout úctyhodný výkon 326 koní s točivým momentem 477 N.m.

Navíc se jedná o čtyřkolku. Přední kola jsou poháněna spalovacím motorem, zadní kola elektromotorem. Baterie nabízejí využitelnou kapacitu 14,9 kWh.

Nízkoemisní BMW 230e Active Tourer jezdí velmi příjemně ve městě a skvěle se s ním manévruje v městských uličkách. Právě ve městě naplno využijete přednosti elektromotoru a bezemisní jízdy. Tichoučký chod, nulové emise a až zenový klid za volantem….

Díky 22-30 g/km CO2 je možné s modelem BMW 230e Active Tourer parkovat v modrých zónách Prahy zdarma.

IMG_0595-ve-velke-velikosti
test BMW 230e Active Tourer: foto Žena v autě.cz

Čistě na elektřinu ujede BMW 230e Active Tourer v reálných podmínkách 80 kilometrů.

Když máte auto kde nabíjet, můžete BMW 230e Active Tourer 100% v pohodě využívat pro každodenní městské popojíždění.

U pomalé nabíječky (7,4 kW) auto dobijete za 2 hodiny, z domácí zásuvky (2,3 kW) během noci (8h).

Sedmistupňový automat řadí hladce. Naopak na okreskách a na dálnici se umí tento plug-in hybrid proměnit v pořádnou šelmu. Podvozek je přitom naprosto jistý a stabilní. Čtyřkolka dokonale sedí v zatáčkách a ostřejší průjezdy nejsou sebemenší problém.

IMG_0563-ve-velke-velikosti
test BMW 230e Active Tourer: foto Žena v autě.cz

Velkou radost přináší BMW 230e Active Tourer ve sportovním režimu, který využívá pouze benzinový motor. Ohromí rychlými reakcemi a dechberoucím zrychlením. Zrychlit umí z nuly na sto za 5,5 vteřiny.

V BMW 230e Active Tourer se můžete spolehnout dokonalé bezpečnostní asistenty, zajišťující pohodovou jízdu pod kontrolou. Head-up displej promítá nejdůležitější údaje o jízdě a navigaci na přední sklo. 

IMG_0575-ve-velke-velikosti
test BMW 230e Active Tourer: foto Žena v autě.cz

Řidička se tak naplno může věnovat jen provozu a tomu, co se děje na silnici.

Počítat můžete s varováním před opuštěním jízdního pruhu s aktivním návratem do jízdního pruhu, ukazatelem rychlostních limitů, varováním před čelním nárazem nebo parkovacím asistentem včetně couvací kamery.

Při využívání benzinového pohonu se kombinovaná spotřeba pohybovala na 7 l/100 km, a to jsem Active Tourera vůbec nešetřila. 🙂 Když jsem využívala Active Tourera při cestování ve městě čistě na elektřinu, řekl si plug-in hybrid o cca 21 kWh/100 km.

Hodnotíme

Mnoho z nás žen jedeme na vlně multitaskingu a zvládáme mnoho věcí, rolí a aktivit najednou. 🙂 Na modelu BMW 230e Active Tourer mě baví to, jak v něm můžete střídat vlastnosti výkonného motoru a ostřejší jízdu s bezemisní jízdou ve městě s využitím elektromotoru.

Je pohodovým rodinným parťákem, ale zároveň se dokáže, když na to přijde, proměnit v náramně rychlé a výkonné auto. Jako plug-in hybrid je ideální do města, tak na delší trasy a cestování s rodinou. Představuje takové mobilní „dva v jednom“. S příplatkovým M Paketem nabízí skutečně skvělé svezení, a za slušnou spotřebu.

zenaVauteTest_07_24
test BMW 230e Active Tourer: foto Žena v autě.cz

Podvozek je jasným příkladem toho, jak dobře v BMW umí dělat auta. Interiér je přátelský – pro řidičku i posádku.

Má testovaný Active Tourer nějaké mouchy? Za nás v redakci spíše ne.

Pravda, jako auto pro rodinu s velkým kočárkem Active Tourer není. Po týdnu testování jsem však opravdu ráda, že BMW ve své nabídce tento plug-in hybrid má. Jedinou podmínkou (vedle hotovosti na účtu) je mít vyřešené místo pro pravidelné dobíjení, aby dával tento pohon 100 % smysl. 🙂

Cena modelu BMW 218i Active Tourer (136 koní) začíná na 807 300 Kč. Cena testované verze BMW 230e Active Tourer (xDrive M Sport, 326 koní) začíná na 1 186 900 Kč, se všemi příplatky se ceny vyšplhala na 1 638 316 Kč.

Sdílet článek:

Více na webu BMW

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018