test Ford Tourneo Custom: foto Žena v autě.cz

Test prostorného Fordu Tourneo Custom

14. 11. 2022

Patříte k ženám, které mají rády přehled a prostor? Pak může být právě rodinná dodávka vaše káva. Redakce magazínu Žena v autě.cz otestovala nástupce legendárního Transitu v lifestylovém balení, model Ford Tourneo Custom.

P1130353-ford_tourneo
test Ford Tourneo Custom: foto Žena v autě.cz

Díváme se

První myšlenka: „WOW, tohle je auto, které zvládne žena?“ No jistě! S čistým svědomím mohu říct, že jsem si během pár kilometrů na takto velké auto zvykla bez problémů.

A testovaná barva? I když jsem jí v rámci testování nemohla ovlivnit, byla jsem nadšená – vyjímala se oproti nevšedním základním barvám.

Věděla jsem, že nás osm v autě nepojede, ale dokázala bych si představit tímto vozem jet na delší dovolenou.

Velikost zavazadlového prostoru byla totiž také neskutečně veliká – přes 1200 litrů. Tam se toho už vejde pro rodinnou dovolenou skutečně hodně. A pokud by bylo třeba, objem kufru se dá zvětšit vyjmutím některé ze zadních sedaček.

Praktické jsou také zabudované clony u oken zadních sedadel. Děti si je pohodlně mohly kdykoli vytáhnout a uzpůsobit své potřebě.

P1130343-ford_tourneo
test Ford Tourneo Custom: foto Žena v autě.cz

Nasedáme

Poslouchejte pořádně: vysoký posez, extrémně pohodlné vytvarované sedačky s možností vyhřívání, klimatizace, „neviditelná“ přední kapota z místa řidiče, tónovaná skla, multifunkční volant, přehledná palubní deska s logickým umístěním všech funkčních tlačítek – to vše přidává na pohodlí testované, rodinné dodávky.

Prostor mezi řidičem a spolujezdcem je široký. To oceňuji zejména s ohledem na kontrolu a případnou výpomoc dětské posádky v zadní části vozu, kdy se k dětem dá velmi snadno dostat. 🙂

P1130338-ford_tourneo
test Ford Tourneo Custom: foto Žena v autě.cz

Pochvalu si zaslouží, kolik je v autě držáků a otvorů na nápoje. V Tourneo Custom není nad praktičnost!

V redakci často usedáme za volant s kávou či čajem a musíme mít u sebe stále nějakou PET lahev s vodou či pro občerstvení dětí. Tourneo Custom je v tomto pohledu extra vnímavý. 😊

Isofixové upevnění dětských sedaček beru jako samozřejmost. Díky zmíněnému dostatečnému prostoru se obě sedačky instalují velmi pohodlně.

V druhé řadě sedaček si navíc děti udělaly stoleček z prostřední sedačky. Během jízdy tak měly vše potřebné u sebe a zároveň i dostatek pohodlí.

P1130358-ford_tourneo
test Ford Tourneo Custom: foto Žena v autě.cz

Jedeme

Do redakce se nám konkrétně dostala modernizovaná verze naftového dvoulitru Ford Tourneo Custom s výkonem 170 koní.

Jízda je (i díky hladkému řazení automatické převodovky) jistá a komfortní. Ford Tourneo Custom nabízí vedle kultivovanosti i slušné zrychlení a dynamiku. Při ostřejších průjezdech zatáčkou však Tourneo nezapře zákonitosti dodávky.

Stop-start systém šetří palivo zejména při popojíždění v kolonách na dálnici. Spotřeba kolem 8,4 litrů není na tak velké auto alarmující.

Z řady bezpečnostních asistentů, které přispívají k sebejisté jízdě, musím vypíchnout systém hlídání mrtvých úhlů.

Oranžové kontrolky na obou stranách auta, ale zároveň na multifunkčním displeji a varovným signálem pomáhají odhadnout případné nebezpečí při předjíždění/vracení se zpět do pravého pruhu anebo při couvání z parkovacího místa.

Tato funkce by zkrátka měla být povinnou výbavou každého vozidla 😊

P1130355-ford_tourneo
test Ford Tourneo Custom: foto Žena v autě.cz

Hodnotíme

Ford Tourneo Custom je jako dobrá káva, kterou si v redakci rády dáváme každý den. Je to ideální auto na práci i pro náročný rodinný život.

Jeho akcent na pohodlí a dostatečný prostor z něj dělá skutečně pohodové, rodinné auto bez příkras i kompromisů. Jeho testování v plném rodinném obsazení prokázalo, že toho vydrží a uveze mnoho…

Cena Ford Tourneo Custom startuje na 1 226 396 Kč.

Sdílet článek:

Více na webu Ford

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018