Test MB V300d: foto Žena v autě.cz

Test: Mercedes-Benz V300d

9. 11. 2022

Žena v autě.cz objevila dokonalé auto pro ty, kteří si dopřávají komfort a milují cestování včetně případného nocování v přírodě. Šestimístný Mercedes-Benz V300d Exclusive 4Matic nabízí pohodlí měkoučkých sedaček a komfort jízdy díky kvalitnímu podvozku. Tohle auto je synonymem „luxusu a glampingu na 4 kolech“. Zbývá už si ho jen přát od Ježíška pod stromeček.

IMG_0296-mercedes-benz-v
TEST MB V300D: foto Žena v autě.cz

Díváme se

Mercedes-Benz V 300d je na první pohled velmi elegantní. Černá barva karoserie je stejně trendy na autech jako v módě. Tato barva zkrátka podtrhuje čistý, povedený design. To však není jediná kvalita při pohledu na exteriér tohoto vozu.

Testovaný Mercedes-Benz V 300d o délce 5,14 metru poskytuje bezbřehou prostornost. To je vlastnost, o které se ostatním vozům může jenom zdát.

Z parkování s touto luxusní dodávkou není třeba mít obav. Naopak. V této luxusní dodávce totiž máte obrovský přehled o tom, co se děje na silnici. Výška nepřesahuje 1,89 metru, a proto bez problémů zajede do většiny garáží a obchodních domů. 

IMG_0320-mercedes-benz-v
TEST MB V300D: foto Žena v autě.cz

Nasedáme

Po otevření dveří a nahlédnutí do interiéru přichází chvilka úžasu. Model V 300d je totiž vybaven sedadly v kůži Nappa. Kromě dokonalého, měkkého čalounění jsou sedadla v druhé řadě sedadel (jedno v ceně více než 120 tisíc korun) elektricky polohovatelná a mají i masážní funkci. Nechybí také stoleček včetně funkce ohřevu a chlazení nápojů.

IMG_1-mercedes-benz-v
Test MB V300d: foto Žena v autě.cz

Interiéru vládne pohodlí a kvalitní materiály. Jsou měkčené a je radost se jich dotýkat.

Kožený multifunkční volant s palubním počítačem a sdruženým přístrojem nabízí pěkně po ruce všechny potřebné informace a lze jím ovládat všechny funkce auta.

Palubní desce uprostřed dominuje velký 10,25“ displej multimediálního systému MBUX. Pod ním je dále po ruce ovládání ventilace a ovládací touchpad.

Velký zážitek poskytuje ambientní osvětlení vozu, zejména v noci. Kombinace pohodlných sedaček, panoramatické střechy a osvětlení má za následek, že se v tomto voze chcete spíše vozit, než jej řídit. 🙂

IMG_0323-mercedes-benz-v
Test MB V300d: foto Žena v autě.cz

Vedle vnímané kvality je pro řidičku velkou devízou perfektní rozhled z vozu, přehlednost ovládání a praktičnost. 

Z auta je skvělý výhled na vše, co se děje v okolí vozu. Jako řidička jsem se během jízdy cítila velmi jistě a bezpečně. 

K bezpečnému pocitu během jízdy a parkování přispívá příplatkové, inteligentní vnitřní zpětné zrcátko, s pohledem zadní kamery.

Nechybí rozjezdový asistent do kopce, asistent držení v jízdním pruhu nebo preventivní systém ochrany cestujících PRE-SAFE.

IMG_0301-mercedes-benz-v
Test MB V300d: foto Žena v autě.cz

Velmi praktické je otevírání bočních dveří přímo na klíčích. Dětskou autosedačku tak do auta vložíte velmi snadno a rychle.

Sedadla v 2. a 3. řadě jde bez problémů posunout. Na jejich vyjmutí je však třeba přizvat siláka, neboť jsou těžké.

Kufr nabízí (bez 3. řady sedadel) až 1030 litrů objemu. S přehledem se do něj vejde například dětský kočárek, aniž byste ho musela skládat.

IMG_0298-mercedes-benz-v
TEST MB V300D: foto Žena v autě.cz

Jedeme

Pod kapotou luxusní dodávky se ukrývá nejvýkonnější naftový motor 300d s výkonem 174 kW (točivým momentem 500 Nm). Sílu 239 koní přenáší velmi dobře pracující, automatická 9stupňová převodovka. Pro jízdu v náročnějším terénu nebo v zimě na hory je zde pohon všech kol 4MATIC.

IMG_0317-mercedes-benz-v
Mercedes-Benz V300d: foto Žena v autě.cz

Řízení i samotná jízda v testovaném modelu baví. Luxusní dodávka V300d má dostatek agility a výkonu pro velmi svižnou jízdu po dálnici. I ve vyšších rychlostech je stabilní a snadno ovladatelné.

Příjemný řidičský zážitek nabízí různé režimy příplatkového, vzduchového podvozku: Normal, Comfort, Sport, Lift.

Tento adaptivní podvozek dokáže měnit světlou výšku vozu a ovládat každé kolo podle konkrétní situace na silnici. Díky nim je jízda dokonale hladká a veškeré nerovnosti vozovky jsou nadmíru filtrované.

Motor krásně přede a kombinovaná spotřeba kolem 9 litrů je na tak silné auto s pohonem 4×4 příznivá.

IMG_1614-mercedes-benz-v
TEST MB V300D: foto Žena v autě.cz

Hodnotíme

Pokud by existoval žebříček nejkomfortnějšího svezení z pohledu prostornosti a pohodlí, musela by být tato verze dodávky na prvních příčkách.

Naftový Mercedes-Benz V300 je snovou dodávkou, kterou se vozí královny, princezny a další VIP ženy!

Když na to přijde, jdou luxusní sedačky vyjmout a posádka může využít auto jako obytný vůz par exellance.

Pohled skrz panoramatickou střechu na noční hvězdy uvnitř ambientně osvětleného interiéru stojí za to!

Kombinace prostornosti, variability, snadné ovladatelnosti a velmi komfortních jízdních vlastností dělá z modelu Mercedes-Benz V300d auto hodné jména prémiové značky.

O tom, že je tento model pro většinu z nás autem z říše snů, odpovídá jeho cenovka. Cena testovaného vozu se totiž vyšplhala přes tři miliony korun. Pro většinu z nás jen pohádková inspirace pro bájného Ježíška…

Sdílet článek:

Více na webu Mercedes-Benz

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018