Zdroj: žena v autě.cz

Test: mild hybridní Ford Puma

26. 12. 2022

Nové auto za půl milion korun? V dnešní době je jich stále méně na výběr. Například Ford Puma. Je to menší crossover pro každodenní jízdu. Aby byl co nejvíce trendy, přidává pod kapotou mild-hybridní pohon. Proč má smysl se na Ford Puma přijet podívat na showroom? Odpovídá naše redakce magazínu Žena v autě.cz.

IMG_0396-ford-puma-foto-Zena-v-aute.cz_
Ford Puma: foto Žena v autě.cz

Díváme se

Ford Puma připomíná situaci jako kdyby toto auto zajelo místo do garáže do kosmetického salonu a nechalo se díky botoxu trochu „přifouknout“. Dělá dojem malého, velkého auta.

IMG_0391-ford-puma-foto-Zena-v-aute.cz_
Ford Puma: foto Žena v autě.cz

Jeho optimální rozměry (délka 4,2 metru a šířka 1,8 metru a výška 1,5 metru) jsou jako dělané do města a jsou příslibem snadného parkování. To je velmi sympatické.

K pozitivním reakcím přispívá také široká přední maska s vyboulenými „očíčky“ v podobě LED světel.

Pokud se vám tento fešák také líbí, pak jen pozor na správnou barvu. Za pohlednou modrou barvu karoserie Desert Island je třeba si připlatit 16 900 Kč!

IMG_0407-ford-puma-foto-Zena-v-aute.cz_
Ford Puma: foto Žena v autě.cz

Nasedáme

Velkou pochvalu si Puma zaslouží za interiér. Už od základní verzi výbavy se jedná o slušně vybavené auto. Interiéru dominuje 12,3“ digitální přístrojový štít u volantu a 8“ dotyková obrazovky s SYNC3 s infotainmentem a navigací.

IMG_0408-ford-puma-foto-Zena-v-aute.cz_
Ford Puma: foto Žena v autě.cz

Měkčené plasty a pohodlná sedadla s červeným prošíváním jsou příjemné na pohled i dotek. Stejně jako sportovní, multifunkční kožený volant, na kterém řidičky zejména v chladném počasí uvítají jeho schopnost vyhřívání (+11 000 Kč včetně vyhřívaného čelního skla).

V rámci výbavy ST-Line nechybí prémiový audiosystém B&O s 10 reproduktory, hlasové ovládání, s praktickou možností přečtení textových zpráv a spárování přes aplikace AppLink, Apple CarPlay a bezdrátové nabíjení mobilu v přihrádce.

Uvnitř je Puma praktická a kupodivu veliká tak akorát. Mild hybridní Puma disponuje největším zavazadlovým prostorem ve své kategorii. Inovativní řešení nákladového prostoru představuje užitečný úložný prostor MegaBox, který je vybaven dvojitou podlahou a vypouštěcím otvorem. Po sklopení zadních sedadel lze docílit až 1 216 litrů objemu.

Velmi praktické je také víko kufru, které je vyřešeno formou stálé roletky u zadního okna a není třeba myslet na jeho pravidelné zasouvání.

IMG_0402-ford-puma-foto-Zena-v-aute.cz_
Ford Puma: foto Žena v autě.cz

Jedeme

Testovaný Ford Puma s mild hybridním pohonem kombinuje benzinový motor 1.0 s elektromotorem o výkonu 11,5 kW a nabízí tak výkon 92 kW / 125 koní a točivý moment 170 Nm.

Že nemáte o inovace pod kapotou zájem a nižší emise vás nezajímají?

Mild hybridní pohon v Pumě je pro uživatele naprosto bez omezení. Není třeba Pumu dobíjet. Elektromotor se dobíjí při brzdění rekuperací. O tom informují kontrolky palubního systému, jinak není mild-hybridní pohon takřka vůbec v autě znát.

IMG_0411-ford-puma-foto-Zena-v-aute.cz_
Ford Puma: foto Žena v autě.cz

Jízdně se nedá Pumě upřít jistá dávka čipernosti. Chuť akcelerovat a jet dynamicky během jízdy Pumě o hmotnosti 1280 kilogramů rozhodně nechybí. 

Na výběr je z 5 různých jízdních stylů. Já jsem po většinu času jela v klasickém režimu a kombinovala ho s tím sportovním, kdy jsou odezvy plynu rychlejší a řidičsky zábavnější.

Puma je mrštné a pružné auto, které má příjemný měkký podvozek a snadné řízení.

Řazení s 6stupňovým manuálem jde dobře, většinu žen ale bude více bavit automat. Kladné body Puma sbírá díky své hospodárnosti, i při sportovní jízdě se kombinovaná spotřeba pohybuje kolem 6,7 litrů na 100 km.

IMG_0406-ford-puma-foto-Zena-v-aute.cz_
Ford Puma: foto Žena v autě.cz

Hodnotíme

„Líbivá!“ „Tak akorát!“ „Mrštná!“ Takové hodnocení sbírala Puma během našeho týdenního testování.

Crossover Ford Puma je ideální auto pro nás ženy. Nejenže vypadá hezky, velmi příjemně se také řídí. Mild-hybridní tříválec nabízí překvapivě svižné a zároveň hospodárné svezení. Už od základu se jedná o velmi dobře vybavené a hlavně bezpečné auto.

Pokud uvažujete o trendy crossoveru s rozměry „tak akorát“, pak se rozhodně zastavte na showroomu Ford. Puma je velmi zajímavý model!

IMG_0409-ford-puma-foto-Zena-v-aute.cz_
Ford Puma: foto Žena v autě.cz

Náš tip: Za příplatek 30 tisíc korun je možné Pumu dovybavit adaptivním tempomatem, aktivním parkovacím asistentem včetně zadní parkovací kamery, hlídáním slepého úhlu, nebo varováním před projíždějícími vozy při couvání s aktivním brzděním.

Ford Puma (1.0 EcoBoost/92 kW Titanium) nyní startuje na zvýhodněné ceně 536 900 Kč. V testované výbavě ST Line stojí 564 900 Kč.

Sdílet článek:

Více na webu Ford

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018