Test GLC od Mercedes-Benz: foto Žena v autě.cz

Test nekompromisního GLC od Mercedes-Benz

4. 7. 2023

Žena v autě.cz otestovala nejlepší auto letošního roku z pohledu žen. SUV Mercedes-Benz GLC na jaře získalo ocenění ženské odborné poroty Auto mého srdce. Co konkrétně bylo důvodem, že si právě Mercedes-Benz GLC získal sympatie žen-řidiček? Odpověď najdete právě v tomto článku.

IMG_0961-ve-velke-velikosti
Test GLC od Mercedes-Benz: foto Žena v autě.cz

Díváme se

Třetí generace Mercedes-Benz GLC na sebe neupozorňuje výstředností a módními výstřelky. Jeho síla se opírá o oblé tvary a harmonické linie karoserie.

Celkem 4,7 metru dlouhý a 1,89 metru široký Mercedes-Benz GLC zaujme maskou chladiče, ohraničenou pronikavými světlomety. Mohutná karoserie SUV dělá z GLC sebevědomé auto. Na silnici budí respekt a řidička se v něm cítí bezpečně. To jsou bezpochyby vlastnosti, které my ženy oceníme.

Zmínit musíme exteriérový paket AMG s pěknými detaily a také dokonale svítící adaptivní světla DIGITAL LIGHTS. Ta dokáží příkladně vykrývat dálková světla vůči protijedoucím autům.

IMG_0993-ve-velke-velikosti
Test GLC od Mercedes-Benz: foto Žena v autě.cz

Nasedáme

Stačí jen pár chvil v autě a každému je jasné, že sedíte v prémiovém SUV. GLC sází na špičkovou kvalitu zpracování, moderní technologie, útulný a prostorný interiér s čalouněním ze syntetické kůže.

Interiér si dokáže sympatie žen získat opravdu snadno. Kvalitních použitých materiálů je radost se dotýkat a za tmy GLC dokáže podmanit smysly různě barevným ambientním osvětlením.

IMG_1006-ve-velke-velikosti
Test GLC od Mercedes-Benz: foto Žena v autě.cz

U řidiče je k dispozici 12,3palcový displej s nejdůležitějšími údaji infotainmentu a head-up displej.

Uprostřed palubní desky je velká obrazovka s moderní grafikou a multimediálním systémem MBUX. Jde ovládat v pohodě hlasem, případně na volantu nebo na obrazovce. 

GLC exceluje v intuitivním ovládání a technologických detailech.

Při stání na červené GLC zabírá kamerou semafor.  Řidička se a k nemusí naklánět, aby zjistila, zda už je zelená a může jet. Stačí koukat na displej.

IMG_0914-ve-velke-velikosti
Test GLC od Mercedes-Benz: foto Žena v autě.cz

Systém rozšířené reality při spuštěné navigaci přenáší obraz z kamery před autem na centrální displej s virtuálními dopravními značkami, pokyny pro odbočení nebo doporučení pro změnu jízdního pruhu či vytvoření záchranářské uličky.

Díky aplikaci Mercedes Me v mobilu jde GLC pár kliky na dálku vyhřívat, zamykat auto nebo zkontrolovat stav nádrže.

Silnou stránku GLC je také prostornost. Platí to jak pro řidiče a spolujezdce, tak dospělé cestující vzadu. Praktický a široký zavazadlový prostor ukrývá 620 litrů objemu. To z něj dělá ideální rodinné SUV.

IMG_1178-ve-velke-velikosti
kufr GLC od Mercedes-Benz: foto Žena v autě.cz

Jedeme

Mercedes-Benz GLC je ideální auto pro nás ženy, které preferují komfort, dostatečný výkon a zároveň pohodu a klid na palubě.

IMG_0997-ve-velke-velikosti
Sportovní nastavení GLC od Mercedes-Benz: foto Žena v autě.cz

Naše redakce otestovala konkrétně model GLC 220 d 4MATIC. Mild-hybridní pohon kombinuje naftový dvoulitr o výkonu 145 kW s elektromotorem o výkonu 17 kW, doplněný o 48V startér-generátor.

Celkový výkon 197 koní a projev 9stupňové automatické převodovky se dá přirovnat ke stroji, který používal Aladin pro hladkou a svižnou jízdu na kouzelném koberci.

Velkou pochvalu si totiž zaslouží příplatkový podvozek se vzduchovým pérováním AIRMATIC. Ten jde nastavit od sportovního režimu až komfortní s měkkým nastavením podvozku.

IMG_1008-ve-velke-velikosti
asistenti a nastavení výšky v GLC od Mercedes-Benz: foto Žena v autě.cz

Upravovat se může i světlá výška auta, například pro zlepšení průjezdnosti při jízdě v terénu. Díky tomu je jízda dokonalé tlumená a komfortní. Děti budou v GLC spát jako v peřince.

GLC nabízí během jízdy po městě, dálnici nebo v zatáčkách maximální komfort, plynulost a zároveň potřebnou akceleraci. 

Testované GLC se velmi snadno řídí. Jedním z důvodů těchto vlastností je řízení zadních kol. To má za následek větší stabilitu při jízdě vysokou rychlostí.

Úhel natočení zadních kol až o 4,5° zajišťuje mimořádnou obratnost při manévrování ve městě. Pro otočení na místě potřebuje GLC mnohem méně prostoru než ostatní SUV.

IMG_1011-ve-velke-velikosti
Test GLC od Mercedes-Benz: foto Žena v autě.cz

Z auta je velmi dobře vidět. Při rozpacích s parkováním je zde kamera a spolehlivý parkovací asistent. O bezpečí na palubě se starají nejnovější a nejchytřejší bezpečnostní asistenti.

Například adaptivní tempomat DISTRONIC umí reagovat na stojící vozidla na vozovce do rychlosti až 100 km/h a asistent pro jízdu v pruzích se spolehlivě orientuje během jízdy pomocí 360stupňové kamery.

Spotřeba této všestranné čtyřkolky se během týdenního testování pohybovala kolem 8 litrů.

Hodnotíme

Univerzální rodinné SUV nesnese žádné kompromisy. Během testování nenašla naše redakce ani jednu slabou stánku. GLC je z našeho pohledu dokonalé a maximálně bezpečné auto.

IMG_0965-ve-velke-velikosti
Test GLC od Mercedes-Benz: foto Žena v autě.cz

Designem exteriéru se nijak nepodbízí a svými rozměry budí respekt. Na dokonalé, chytré a neomylně pracující technologie na palubě včetně vysoké úrovně infotainmentu si člověk zvykne velmi snadno.

Díky příplatkovému podvozku, špičkovým jízdním vlastnostem, ale i speciálnímu řízení zadních kol se GLC velmi příjemně řídí a nemáte v něm vůbec dojem velkého auta.

Přitom velikost zavazadlového prostoru nenechává nikoho na pochybách, že jde o velké rodinné SUV! Mercedes-Benz GLC si ocenění o nejlepší ženské auto roku 2023 Auto mého srdce bezesporu zaslouží.

Model Mercedes-Benz GLC (GLC 200/150 kW 4Matic) startuje na ceně 1 414 490 Kč. V testované verzi 220d/145 kW 4Matic stojí GLC bez příplatků 1 462 890 Kč.

Sdílet článek:

Více na webu Mercedes-Benz

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018