Test nízkoemisního BMW X3 30e: foto Žena v autě.cz

Test nízkoemisního BMW X3 30e

5. 9. 2023

Pravidelná jemná kosmetika prospívá kráse. A platí to i pro auta. Redakce Žena v autě.cz otestovala plug-in hybridní verzi omlazeného BMW X3 xDrive30e. Jak si stojí toto SUV? Jeho motorizace přepokládá univerzální užití, ale i život a kávičky ve městě během dobíjení.

IMG_5542-ve-velke-velikosti
Test nízkoemisního BMW X3 30e: foto Žena v autě.cz

Díváme se

My ženy si o tom nemusíme dlouze povídat. Zadek a tvář jsou důležité partie.

V případě prémiového modelu BMW X3 se záď s 3D světlomety a příď s modernizovanými, úzkými laserovými světlomety velmi povedla.

Modernizované BMW X3 xDrive30e definuje robustnost, elegance a harmonické proporce. To vše s pěknými prvky v podobě příplatkového M sportovního paketu, velkého grilu s výraznými ledvinkami a 20“ palcových kol se sportovními brzdami.

IMG_5557-ve-velke-velikosti
Test nízkoemisního BMW X3 30e: foto Žena v autě.cz

Nasedáme

Špičkově zpracovaný interiér je ta nejlepší reklama na luxus a pohodlí modelu X3.

Uvnitř okouzlí BMW X3 ušlechtilými materiály a příplatkovými sedadly v umělé kůži Vernasca Oyster/Black s funkcí vyhřívání i odvětrávání.

Kabině dominuje palubní deska s obložením z jasanu s lištou Pearl Chrome, digitální kokpit a centrální obrazovka a středová konzola mezi sedadly. Infotainment je opravdu naprosto intuitivní.

IMG_5560-ve-velke-velikosti
Test nízkoemisního BMW X3 30e: foto Žena v autě.cz

Během chvíle se každá řidička s tímto SUV sžije, i když je třeba poprvé za jeho volantem.

Infotainment s 10,25palcovým dotykovým displejem jde snadno ovládat hlasem, gesty nebo jednoduše na volantu pomocí pár jednoduchých tlačítek.

Jedničku si tedy X3 zaslouží za ergonomii ale i praktické detaily jako je umístění svislé, bezdrátové nabíječky pro mobil nebo headup displej pro bezpečnou jízdu.

IMG_5551-ve-velke-velikosti
Test nízkoemisního BMW X3 30e: foto Žena v autě.cz

BMW X3 je ideální auto pro rodiny s dětmi. Vpředu je velkorysý prostor a v autě najdeme dostatek úložných skrýší. 

Zavazadlový prostor v případě testovaného plug-in hybridu poskytuje o fous méně místa než verze na konvenční pohon.

I tak je ale 450 litrů objemu pro život a cestování s rodinou dostatečné. Na zadní sedačky se v pohodě vejdou i odrostlejší děti nebo dospělí. 

Jedeme

Výhody nízkoemisních plug-in hybridů jako je model X3 spočívají v rychlých rozjezdech s využitím elektromotoru a také v oprávnění parkovat v modrých zónách měst zdarma.

Model BMW X3 30e harmonicky kombinuje sílu přeplňovaného zážehového čtyřválce a bezemisního elektromotoru a nabízí výkon 215 koní a točivý moment 420 Nm.

IMG_5574-ve-velke-velikosti
Test nízkoemisního BMW X3 30e: foto Žena v autě.cz

Nízkoemisní a dvě tuny těžké SUV na silnici exceluje a dodává ohromující dávku dynamiky. Z nuly na 100 km/h dokáže dosáhnout za bleskurychlých 6,4 vteřiny. 

Ve městě lze naplno využívat výhody bezemisního pohonu. Reálný dojezd na jedno nabití se pohybuje kolem 40 km.

Po vybití baterie přejde X3 automaticky do režimu s využíváním spalovacího motoru. Při vybití baterie se kombinovaná spotřeba pohybovala kolem 8 l/100 kilometrů.

IMG_5554-ve-velke-velikosti
Test nízkoemisního BMW X3 30e: foto Žena v autě.cz

Pozor: nabíjení tohoto plug-in hybridu je jen pomalé a předpokládá dlouhé obědy s kamarádkou nebo nakupování. 🙂 Nejrychleji se totiž X3 umí dobít s využitím jednofázového kabelu za 4 hodiny.

Kdo by doma neměl nainstalovaný wallbox, musí být připraven na to, že se baterie z klasické zástrčky dobije až za 6 hodin.

Pro řízení BMW X3 30e je typická rychlá akcelerace, lehkost řízení – ideální pro nás ženy, tichost v kabině a jednoznačná zpětná vazba od volantu a skvěle vyrobený podvozek, a to navíc s příplatkovou funkcí elektronického nastavení tuhosti tlumičů.

IMG_5566-ve-velke-velikosti
Test nízkoemisního BMW X3 30e: foto Žena v autě.cz

Nastavení různých jízdních režimů mění charakteristiku reakcí automatu a odezvy plynu, a proto jsem si jízdu ve sportovním režimu opravdu užila.

V zatáčkách má X3 překvapivě duši hatchbacku. Je naprosto stabilní a přesný při výjezdech zatáčkou, k čemu napomáhá také příplatkový systém pro zvýšení dynamiky v zatáčce Performance Control.

Pohon všech kol xDrive slibuje příkladné svezení na různých površích a terénu během celého roku.

IMG_5565-ve-velke-velikosti
Test nízkoemisního BMW X3 30e: foto Žena v autě.cz

O dokonalý pocit bezpečí se během jízdy stará plejáda chytrých jízdních a bezpečnostních asistentů. 

Head-up displej promítá nejdůležitější údaje o jízdě a navigaci na přední sklo. Řidička se tak naplno může věnovat jen provozu a tomu, co se děje na silnici.

Nechybí ani asistenční systém se schopností udržování v pruhu a šikovný parkovací asistent.

Hodnotíme

Test nízkoemisního BMW X3 30e: foto Žena v autě.cz
Test nízkoemisního BMW X3 30e: foto Žena v autě.cz

Nízkoemisní SUV exceluje ergonomií, skvělým podvozkem a jízdními vlastnostmi. BMW X3 je prémiové, rodinné auto se špičkovou výbavou, ušlechtilými materiály a stylovým interiérem.

Příjemný společník pro každodenní řízení, kombinující elektrický pohon na krátké trasy po městě a benzinový motor na dlouhé štace.

Kdo chce naplno využívat výhody bezemisní jízdy, musí počítat s pořízením dobíjecího wall boxu doma, v práci nebo si užít čtyřhodinovou kávu a povídání s kamarádkou.

BMW X3 xDrive20i aktuálně startuje na ceně 1 411 600 Kč. Cena testované motorizace BMW X3 xDrive30e stojí 1 587 300 Kč a se všemi příplatky se vyšplhala na závratných 2 216 088 Kč.

Sdílet článek:

Více na webu BMW

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018