test Opel Crossland: foto Žena v autě.cz

Test Opelu Crossland

26. 9. 2023

Opel Crossland patří do velmi konkurenčního segmentu crossoverů. Tato auta jsou uživatelsky přátelská nejen kvůli dobrému výhledu. Čím vyniká Opel Crossland s benzinovým motorem z ženského úhlu pohledu? Na to se zaměřujeme právě v tomto testu.

IMG_1723-ve-velke-velikosti
test Opel Crossland: foto Žena v autě.cz

Díváme se

Ani po 7 letech na silnici není omlazený Crossland nudný. Dvoubarevné řešení karoserie s černou střechou a futuristickou přídí s LED světlomety tomuto crossoveru sluší.

Navíc jsou jeho kompaktní rozměry jako dělané do města. S Crosslandem se snadno zaparkuje (délka 4,2 metru) i vjede do garáží (šířka 1,76 metru a výška 1,6 metru).

IMG_1754-ve-velke-velikosti
test Opel Crossland: foto Žena v autě.cz

Nasedáme

K Opelu už tradičně patří ergonomická sedadla. Crossland s předními sedadly v našem případě s čalouněním Alcantara nejsou výjimkou. Crossland tak nabízí ideální předpoklad pro komfortní jízdu i na delší trasy.

Automobilka si ve svých nových modelech zakládá uvnitř na digitálním detoxu. Výsledkem je jednoduše navržená palubní deska s velkou a zároveň minimalistickou dotykovou obrazovkou s navigací Navi 5.0. Nechybí Opel propojení IntelliLink s chytrými telefony a dva USB porty. Vše funguje snadno a logicky.

IMG_1746-ve-velke-velikosti
test Opel Crossland: foto Žena v autě.cz

Silnou stránkou útlého crossoveru je vnitřní variabilita. Jako auto pro maminky s dětmi je Crossland ideální. Autosedačku jde snadno umístit napravo a vlevo lavici posunout tak, aby byl objem kufru co největší.

Díky posuvným zadním sedadlům se dá zavazadlový prostor zvětšit o dalších 100 litrů objemu. Kufr o objemu 410 litrů má praktickou, vyšší, nakládací hranu.

Jedeme

Žena v autě.cz otestovala silnější, benzinovou motorizaci 1.2 TURBO s automatickou 6stupňovou převodovkou. Tunu a čtvrt vážící Crossland nabízí pod kapotou výkon 96 kW odpovídající síle 130 koní.

IMG_1760-ve-velke-velikosti
IntelliGrip v Opelu Crossland: foto Žena v autě.cz

Testovaný tříválec je tichý a ideální na každodenní, spíše klidnou jízdu. Není to žádný trhač asfaltu. Z 0–100 km/h dosáhne za 10,2 s vteřin. Rozhodně se příjemné řídí a dobře se s ním manévruje.

Jinak má Crossland tužší podvozek. Nerovnosti však kryje slušně a městský provoz mu svědčí. V případě jízdy po náročnějším terénu je vhodné využít příplatkový režim jízdních režimů IntelliGrip.

K bezpečné jízdě přispívá asistent jízdního pruhu nebo head-up displej.

Ten informuje o rychlosti a navigačních pokynech. Crossland umí také díky automatickému nouzovému brzdění rozpoznat chodce a ostatní vozidla a v případě hrozícího nebezpečí aktivovat brzdy.

Kompaktní rozměry testovaného Crosslandu jsou do města ideální. Při couvání navíc pomáhá panoramatická zadní kamera

Co se týče hospodárnosti není to s Crosslandem vůbec špatné. Během týdenního testování se kombinovaná spotřeba pohybovala kolem 6 litrů.

IMG_1769-ve-velke-velikosti
test Opel Crossland: foto Žena v autě.cz

Hodnotíme

Přestože Crossland letos „oslavil“ sedmé narozeniny, má stále, co říci. Je to ideální auto pro ty, kteří každý den usedají za volant a potřebují spolehlivé „přibližovadlo s přátelským interiérem, jednoduchými funkcemi a snadným řízením.

Bohužel došlo za poslední dva roky vlivem inflace k postupnému zdražování aut napříč značkami, to se pochopitelně týká i segmentu crossoverů.

Crossland startuje (1.2 TURBO 81kW/110k, Start/Stop Edition) na ceně 479 990 Kč. Cena testovaného modelu (1.2 TURBO 96kW/130k, Start/Stop AT6) je 529 990 Kč. Před pár lety by taková cena byla hodně přestřená, dnes odpovídá situaci na trhu a průměrné cenovce crossoverů.

Sdílet článek:

Více na webu Opel

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018