Zdroj: fotobanka automobilky Volkswagen

Test rodinného Volkswagenu Caddy

6. 4. 2021

Test nového Volkswagenu Caddy je tady! Nové pojetí užitkového auta přináší vyšší úroveň komfortu. Pátá generace Volkswagen Caddy je pohlednější, prostornější a má mnohem lepší jízdní vlastnosti. Představujeme multifunkční auto po opravdu velkou rodinu – na práci i na parádu.

IMG_5952
Foto: Sabina Kvášová

Díváme se

Volkswagen Caddy je zástupcem sympatických, a hlavně praktických dodávek. K nám do redakce se dostal v rodinné verzi Life, a to dokonce s dvěma sedadly ukrytými v kufru. Nový Caddy je tak zajímavou alternativou například k Volkswagenu Touran.

Pátá generace Caddy vyrostla, jak se říká, tak trochu „do země“. Je totiž o 2 a půl centimetru nižší než jeho předchůdce (výška 1,8 m). Zároveň je ale také o téměř 10 cm delší (délka 4,6 m) a 6 cm širší (1,85 m).

V červené metalíze Fortana jeho kuboidní vzhled příjemné vyniká. Přepracovaná příď doplňují příplatkové LED diodové světlomety vpředu. Přiznám se, že se mi na nové generaci Caddy líbí také jeho záď. LED světla vzadu zaujmu svou vertikální grafikou. Obutý je Caddy do příplatkových 17″ kol „Colombo“.

IMG_5968
Foto: Sabina Kvášová

Nasedáme

Výhodou rodinného Caddyho je skvělý výhled z vozu a prostornost. Za příplatek je i sedadlo řidiče vybaveno lepším ortopedickým sedadlem „ergoComfort“.

IMG_5972
Foto: Sabina Kvášová

Kulatým ovladačům v novém Caddy odzvonilo. Volkswagen Caddy je dotykáč! Caddy dostal do vínku ty nejmodernější technologie a s nimi se snoubí také futurističtější ovládání pomocí displejů a dalších dotykových plošek. Palubní desce dominuje velký displej, přes který se ovládá také topení a klimatizace. Je třeba si na toto „hyper-moder ovládání“ zvyknout.

Například pro ovládání topení je třeba zabrousit do útrob systému obrazovky nebo stisknout dotykovou plošku pod displejem. Kožený multifunkční volant krásně padne do ruky. Nalevo od volantu se ovládají světla a také vyhřívání a omlžování oken.

Caddy je přeborník na nákladový prostor a nabízí také mnoho úložných míst. Těch je v Caddy habaděj: ve dveřích, na stropě, a to různých tvarů a hloubek. Kufr nabízí nejen zmíněné 2 sedačky v kufru ale také mnoho místa. V pětimístné konfiguraci objem až 760 litrů a po sklopení 2. řady sedadel až 2 556 litrů objemu.

IMG_5964
Foto: Sabina Kvášová

Jedeme

Redakce našeho magazínu otestovala model Volkswagen Caddy s naftovým motorem 2.0 TDi o výkonu 75 kW/102 koní. Ta je spojena s manuální 6stupňovou převodovkou. Pracuje dobře, ale na pohodlí automatického řízení už nedáme posledních pár let dopustit. V nabídce je 7stupňová automatická převodovka DSG, která bude řidičkám vyhovovat z pohledu komfortu určitě více.

IMG_5973
Foto: Sabina Kvášová

Volkswagen Caddy jezdí překvapivě dobře. Caddy stojí na stejné podvozku MQB jako například Golf. Ačkoliv má vyšší těžiště, náklon v zatáčkách neznamená ztrátu stability. Na dálnici umí Caddy jet komfortně a aerodynamický odpor zvuku není nijak hlučný. Není to ale žádný trhač asfaltu. Volkswagen Caddy je prostě takové rodinné auto na pohodu. Z nuly na 100 km/h dosáhne za 13 vteřin.

Caddy si nás získal dobrým výhledem z vozu a také množstvím bezpečnostních asistentů. Nechybí tempomat, asistent rozpoznání únavy, Front Assist s monitoringem chodců, Lane Assist nebo multifunkční kamera vpředu. Standardně má Caddy Life ISOFIXy vepředu u spolujezdce a v druhé řadě na bočních sedadlech. Samozřejmostí je dětská pojistka bočních posuvných dveří.

Co se týče spotřeby, je Caddy úsporný. Výrobce udává spotřebu kolem 5 litrů, během našeho testování se spotřeba ustálila na hodnotě 6 litrů. Emise CO2 jsou 123 g/km.

IMG_5948
Foto: Sabina Kvášová

Hodnotíme

Volkswagen Caddy 5. generace prokoukl a dospěl. Jako auto pro akční rodinu je Caddy horký kandidát! Svými kvalitami v podobě prostornosti a variability stojí na špičce segmentu. Interiér je technologicky vyspělejší a jeho design zároveň jednodušší. Z pohledu bezpečnosti, infotainmentu a jízdního komfortu přiváží Caddy bezesporu pokrok. Pravda, na nové ovládání je třeba si chvíli zvykat. To je ale jen detail, který nesmaže to, že je Caddy dobrým a spolehlivým společníkem.

Volkswagen Caddy v rodinné verzi LIFE (2,0 TDI 75 koní) startuje na 519 000 Kč. Cena testovaného Volkswagen Caddy (Life 2,0 TDI 102koní 6-stupňová man. převodovka) je 808 069 Kč. Za tuto sumu je standardem i prodloužená záruka výrobce 2+2 roky nebo 200 000 ujetých kilometrů.

Sdílet článek:

Více na webu Volkswagen

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018