test Mercedes-Benz V 300d: foto Žena v autě.cz

Test univerzální dodávky MERCEDES-BENZ V

13. 3. 2024

Patří do rodiny prémiové značky Mercedes-Benz a nafouknout se umí až do osmimístného provedení. Multifunkční dodávka Mercedes-Benz Třídy V nabízí spoustu prostoru a praktičnosti. Proč dokáže být sympatický parťák i pro ženy-řidičky, na to odpovídáme právě v tomto testu.

IMG_5868-ve-velke-velikosti
test Mercedes-Benz V 300d: foto Žena v autě.cz

Díváme se

První kvalitou, která charakterizuje model Vito, je dokonalý výhled z vozu. Nejen ženy-řidičky tak mají přehled o tom, co se děje na silnici, a to bezesporu posiluje pocit bezpečí v tomto autě.

Mercedes-Benz Vito nejde přehlédnout. Délka vozu a výška může zprvu budit obavy, jak se s tímto modelem parkuje. Realita je taková, že Vito není o moc delší než běžný kombík.

Délky vozu (5,14 metru) se není třeba bát. Díky bezpečnostním systémům je parkování ve městě hračka. Navíc i s takto vysokým autem (1,89 metru) se dá v pohodě zajet většiny garáží a obchodních domů. 

Nasedáme

Snimek-obrazovky-2024-03-09-v-23.10.43-ve-velke-velikosti
test Mercedes-Benz V 300d: foto Žena v autě.cz

Uvnitř Vita nehledejte luxusní provedení, jako je tomu u ostatních modelových řad testované prémiové značky. Dokladem je například provedení volantu nebo klíče.

Ačkoliv totiž multifunkční volant dobře padne do ruky a lze jím ovládat všechny funkce auta, z pohledu designu vypadá trošku „oldschoolově“.

Klíč také nemůže zůstat zašantročený v kabelce, aniž byste auto odemkla nebo dokonce nastartovala. Pro nastartování je nutné jej vždy vložit do zdířky.

IMG_5884-ve-velke-velikosti
test Mercedes-Benz V 300d: foto Žena v autě.cz

Interiéru uprostřed dominuje dotyková 10,25“ multimediální obrazovka systému MBUX s navigací a pod ním touchpad, kterým se systém jednoduše ovládá.

V kapličce přístrojů jsou klasické budíky a jednoduchý displej s nejdůležitějšími informacemi o jízdě.

Testované Vito má tři řady sedadel 2+3+3, jež jsou naprosto plnohodnotnými místy i pro dospělé cestující.

Díky samostatně odděleným sedadlům je cestování skutečně komfortní a každý má svůj prostor. Velmi praktické je otevírání bočních dveří. Dětskou autosedačku do auta vložíte velmi snadno a rychle.

Snimek-obrazovky-2024-03-09-v-23.12.47-ve-velke-velikosti
test Mercedes-Benz V 300d: foto Žena v autě.cz

Podle potřeby můžete vyjmout třetí i druhou řadu a získat tak velký nakládací prostor. V osmimístné verzi je kufr nejméně prostorný a nabízí i tak 1030 litrů objemu.

Rodinám s dětmi se proto vyplatí ubrat podle potřeby pár sedadel a získat značný zavazadlový prostor. 

Do kufru se tak s přehledem vejde například dětský kočárek, aniž byste ho musela skládat. Kufr je ve Vitu skutečně velmi variabilní a může se zvětšit až na 4 630 litrů objemu.

Jedeme

Pod kapotou omlazeného Vita s označením 300 d se ukrývá vznětový dvoulitr s výkonem 174 kW (nejvyšší točivý moment 500 Nm). Sílu 240 koní přenáší hladce řadicí automatická převodovka 9G-TRONIC.

Snimek-obrazovky-2024-03-09-v-23.12.14-ve-velke-velikosti
test Mercedes-Benz V 300d: foto Žena v autě.cz

Řídit tuto rodinnou dodávku od Mercedesu je příjemný zážitek. Vlastně si uvnitř ani neuvědomíte, že řídíte de facto užitkový vůz s hmotností 2,2 tuny.

Vito zrychlí z nuly na sto za 8,6 sekundy, má dostatek agility a výkonu pro velmi svižnou jízdu po dálnici.

K pohodě za volantem a vnímanému pocitu bezpečí přispívá rozjezdový asistent do kopce, asistent držení v jízdním pruhu nebo nebo zpětná kamera pro couvání.

Vito dálniční kilometry polyká velmi hravě. I ve vyšších rychlostech je Vito stabilní a snadno ovladatelné. Přítomný je asistent pro potlačení bočního větru.

IMG_5856-ve-velke-velikosti
test Mercedes-Benz V 300d: foto Žena v autě.cz

Velkou pochvalu si zaslouží podvozek. Vito se vzduchovým podvozkem Airmatic skvěle tlumí nerovnosti vozovky.

Cestování na dlouhé trasy je velmi pohodlné a podvozek nabízí několik režimů tlumení dle vámi zvoleného jízdního režimu. Upravuje se tak i světlá výška vozidla, aby se zachovala stabilita vozu a snížila také spotřeba paliva.

Během testování jsme dokonce v plném obsazení sedadel absolvovali trasu Praha-Brno. Spotřeba paliva se pohybovala kolem 10 litrů/100 km.

Hodnotíme

Třída V od Mercedes – Benz s testovanou variantou 300d je pohodlné a praktické auto pro cestování, které mile překvapí jízdními schopnostmi a řadou bezpečnostních prvků.

IMG_5864-ve-velke-velikosti
test Mercedes-Benz V 300d: foto Žena v autě.cz

Pokud máte větší rodinu, máte mnoho koníčků nebo potřebujete převážet více lidí najednou a chcete cestovat v maximálním pohodlí a stylově, pak je tato variabilní dodávka to pravé.

Jedná se o velkoprostorový a multifunkční vůz, který zajistí každému cestujícímu dostatečný prostor i pohodlí.

Dodávka od Mercedes-Benz Vito V 250d startuje na 1 448 124 Kč bez DPH. Cena testovaného modelu Mercedes-Benz Vito V 300d stojí 1 518 430 Kč bez DPH.

Sdílet článek:

Více na webu Mercedes-Benz

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018