Zdroj: archiv webu

Tipy na letní treking v teplém podnebí

24. 6. 2017

Cestování do teplých podnebních pásem vyžaduje vybavení, na které se budete moci spolehnout. Abyste si mohli putování po suchem rozpraskaných stezkách či deštných pralesích užít opravdu naplno, přinášíme pár základních tipů.

Pozor na pocení 

Věděli jste, že sůl z potu, která se udrží na povrchu vaší pokožky, zvyšuje pravděpodobnost prodření oblečení? Perte proto na cestách v teplém podnebí pokud možno co nejčastěji. Velkou neplechu dokáže způsobit i pocení nohou, které může vést k bolestivým puchýřům, proto si pravidelně měňte ponožky a udržujte nohy v suchu.

Chraňte se před spálením

Úžeh a spáleniny mohou celý trek pokazit, je proto dobré jim předcházet. Opalovací krém s vysokým ochranným faktorem je dobrá věc, potem se ale může velmi rychle odplavit. Proto je lepší v teplých a vlhkých klimatických podmínkách vsadit spíše na vhodné oblečení – dlouhé volné kalhoty, triko s dlouhým rukávem a vyšším límcem a klobouk s širší krempou.

Jak na hmyz

Hmyz a další drobná havěť dokážou při cestách lesem pěkně potrápit. Při táboření si proto natáhněte mezi stromy šňůru a pověste na ni oblečení, boty i další vybavení, které by mohlo sloužit jako hmyzí úkryt. Také si kolem stanu vykopejte malý, 5–10 cm hluboký příkop, zabráníte tak velké části hmyzu, aby se dostala do vašeho stanu a znepříjemnila vám zasloužený odpočinek. Před oblékáním pak vše pro jistotu pořádně vyklepejte, ať se zbavíte případných nevítaných hostů.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018