Zdroj: fotobanka automobilky Toyota

Toyota Land Cruiser zdolala cestu k Mount Everestu

6. 8. 2016

Jedny z nejdrsnějších podmínek na Zemi se rozhodla otestovat expedice s názvem Toyota EverTest. Severní pól, poušť i legendární Dakar, to jsou podmínky, ve kterých už vozy Land Cruiser v minulosti prokázaly svoji odolnost. Neméně náročnou výzvu – zdolat cestu z Moskvy k Mount Everestu a zpět se rozhodla skupina horolezců se sériově vyráběnými vozy Land Cruiser 200 a Land Cruiser Prado.

EverTest_Kirgizstan2
Zdroj: fotobanka automobilky Toyota

Během tří náročných měsíců od dubna do června se jim podařilo pokořit vrchol hory a vrátit se zpět do Moskvy. Ujeli přitom úctyhodných 15 520 km. Úspěch v extrémních terénech i výškách zaznamenali horolezci i vozy, které jim po celou dobu byly  podporou a ani jednou je během cesty nezastavila porucha. Všichni členové týmu úspěšně naplnili své předsevzetí vystoupit na nejvyšší horu světa a shromáždit tak exkluzivní materiál, díky kterému bude možné tuto horu představit co nejširšímu publiku a projít cestu na vrchol prostřednictvím virtuálního streetview očima horolezců.

EverTest_Team
Zdroj: fotobanka automobilky Toyota

Sdílet článek:

Více na webu Toyota

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018