Zdroj: archiv webu

Zážitek naší čtenářky z Autodromu Most

7. 10. 2020

Správné držení volantu, optimílní vyhýbání se překážkám, jízda na mokrém terénu. To vše je dobré si vyzkoušet a zažít na kurzech bezpečné jízdy pro řidičky. Eva Tomášková byla jednou ze 3 vítězek soutěže Auto mého srdce 2020, které na jaře vyhrály kurz bezpečné jízdy na Autodromu Most. V září se paní Eva odhodlala a s manželem vyrazila do Mostu. Zde jsou její bezprostřední dojmy.

Foto: archiv webu

Průvodcem nám byl instruktor Jan Bezděka a spolu s námi se kurzu účastnilo dalších 7 účastníků, takže na cvičištích byla vždy 4 auta. Paralelně s tím naším probíhalo v areálu několik kurzů, vše organizovala recepce, která spolu s bistrem tvořila zázemí, kde jsme měli i oběd.

Ranní dvě hodinky teorie utekly neskutečně rychle, zaměřili jsme se na naše vlastní chyby, které často děláme. Zejména nevhodné držení volantu, nedostatečná důslednost při kontrole připoutání všech pasažérů v autě. Při instruktážních videích někteří z nás zavírali oči, nechtěli jsme si připustit, co se může stát.

Zbytek dne už byl praktický výcvik. Oba dva s manželem jsme vždy v autě měli možnost si danou aktivitu vyzkoušet: vyhýbání se překážkám, jízdě na mokrém terénu či skutečný slejvák, kdy vaše auto se řítí jinam než plánujete.

Všichni účastníci jsme se shodli, že to byl užitečně a příjemně prožitý den. Vlastně jsme tak trochu záviděli jsme skupině začínajících řidičů, kteří procházeli podobným výcvikem. Kdybychom měli možnost si tyto věci vyzkoušet krátce po získání řidičského oprávnění, některé situace v provozu bychom díky takové přípravě asi zvládli lépe.

Ráda bych proto poděkovala za příležitost strávit prima den v Mostě a vyzkoušet si, čeho je moje auto v některých situacích schopno a jak tomu čelit. Eva Tomášková

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018