Zdroj: archiv webu

Novinka ve vydávání průkazů na motocykl

14. 5. 2016

Již dlouhou dobu se hovořilo o změně přípravy motocyklistů a nyní konečně došlo k novelizaci zákona č. 247/2000 Sb. o „autoškolách“. Změny se týkají výcviku a zkoušky pro získání řidičáku skupiny AM, A1, A2 a A. Cílem je prohloubení praktických zkušeností začínajících motocyklistů, aby došlo k snížení počtu nehod nováčků.

Praktická zkouška je složena z deseti úkonů a nově probíhá na cvičišti. Po zvládnutí základních úkonů pak žadatele o řidičák čeká samostatná jízda v provozu. Za ním pojede komisař, který s ním bude v kontaktu přes elektronické zařízení. Řidič musí prokázat, že zvládá veškeré jízdní úkony prokazující dobré zvládnutí vozidla v provozu. Součástí je jízda na kruhovém objezdu, na železničním přejezdu, jízda z kopce, přejezd z pruhu do pruhu, nájezd na dálnici a zvládnutí dalších dopravních situací, které mohou v místě konání zkoušky nastat. Poslední změnou je, že pokud žadatel neprojde teoretickou částí zkoušky, nebude připuštěn k praktickému výcviku. Všichni tyto změny vítají, avšak až čas ukáže zda zkouška není až příliš složitá. Zatím je vše na začátku a zkušenosti s novinkami teprve získávají i zkušební komisaři.

Více na stránkách BESIP.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018