Foto: Sabina Kvášová

Elektrické bestsellery 2021 pohledem importéra

26. 2. 2022

Porsche Česká republika, která u nás zastupuje značky Volkswagen, Audi, SEAT, Volkswagen Užitkové vozy a CUPRA, nedávno zveřejnila výsledky za uplynulý rok. Díky tomu se můžeme podívat na to, jaké elektromobily patří v Česku k těm nejpopulárnějším.

AUDI E-TRON GT
Zdroj: fotoarchiv Žena v autě.cz

Navzdory epidemii koronaviru dosáhly registrace vozů značek Volkswagen, Audi, SEAT, Volkswagen Užitkové vozy a CUPRA v Česku hodnoty 28 324 kusů. V porovnání s rokem 2020 se tak počet registrovaných nových vozů zmíněných značek zvýšil o téměř desetinu a společnost díky tomu vykázala obrat 21,9 mld. Kč (+13,7 %).

CUPRA BORN Vapor grey 013L
Zdroj: fotoarchiv automobilky

Které elektromobily se v Česku prodávaly nejlépe?

Nové SUV ID.4 je se 145 vozy v Česku nejprodávanějším elektrickým modelem společnosti. Jedná se o vůbec první elektrické SUV značky Volkswagen a Světové auto roku 2021.

Na konci roku uveden elektromobil CUPRA Born, jež je první elektricky poháněný vůz značky CUPRA s cenou pod hranicí 1 milionu Kč.

Mezi další úspěšné elektromobily patří Audi e-tron GT, které získalo ocenění Nejkrásnější auto roku a Q4 e-tron.

Úspěšnou pětici elektromobilů aktuálně uzavírá společnosti Porsche Česká republika model Volkswagen ID.5.

Sdílet článek:

Více na webu Volkswagen

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018