Foto C40: Volvo Česká republika

Elektrické SUV kupé: Volvo C40 Recharge

17. 6. 2022

Elektrický model Volvo C40 Recharge v Česku zažívá svou premiéru. Jedná se o SUV s křivkami kupé a čistý elektromobil v jednom. Deklarovaný dojezd je až 451 km. K jeho jedinečnosti patří mimojiné fakt, že všechny interiéry provedeny zcela bez použití kůže.

ET_9765ow
Foto C40: Volvo Česká republika

Svěží look modelu C40

Ostré křivky, kontrastní střecha, náladově prosvětlený interiér a hi-tech prvky z něj dělají vůz s jasně čitelným postojem svědčícím o tom, že se hlavními prioritami staly sebevyjádření a emoce.

Mezi charakteristické prvky nového crossoveru patří elegantní snížená střešní linie, nová maska chladiče s krytem v barvě karoserie, pevná panoramatická střecha (součást standardní výbavy), světlomety s pixel technologií či zadní LED světla s uvítacím osvětlením.

Unikátní je celoroční sada pneumatik, jež bezpečně zvládnou širší škálu povětrnostních a silničních podmínek než letní nebo zimní pneumatiky. Toto řešení jednak zbavuje zákazníky nutnosti dvakrát ročně měnit pneumatiky a současně snižuje emise CO2, neboť pneumatiky Recharge díky svému aerodynamickému designu snižují spotřebu energie až o 8 %.

Jen ty nejnovější aktualizace nastavení C40

Volvo C40 má plný přístup k integrovaným službám Google (aktuálně v jeho nejnovější podobě Android Automotive 11) a k dalším užitečným funkcím, jež lze instalovat, aktualizovat a doplňovat prostřednictvím nástroje pro jejich vzdálený update (OTA). Tyto aktualizace jsou v ceně vozu na 4 roky zdarma.

ET_9847ow
Foto C40: Volvo Česká republika

Pokročilé hlasové ovládání zahajované frází „Hey, Google“ umožňuje ovládat funkce klimatizace, navigačního systému a dalších palubních systémů, navést vůz k nejbližší nabíjecí stanici, spustit navigaci do cíle, vytočit požadované telefonní číslo, odeslat textovou zprávu, pustit hudbu a řadu dalších úkonů.

Model C40 Recharge nabízí jeden z největších balíčků standardní bezpečnostní výbavy na trhu.

Ať už jde o nový systém pro předcházení a zmírňování kolizí s funkcí automatického brzdění plnou silou, funkci zabrzdění v křižovatce při hrozící srážce s protijedoucím vozidlem při odbočení, ochranu před srážkou s protijedoucím vozidlem ve vedlejším pruhu, či třeba systém propojené bezpečnosti.

Výkon 231 nebo 408 koní

Pohonnou jednotku tvoří jeden nebo dva elektromotory; motorizace Recharge Twin s pohonem všech kol nabízí maximální výkon 300 kW / 408 koní a točivý moment 660 Nm. U pohonu předních kol dosahuje výkon max. 170 kW / 231 koní a točivý moment 330 Nm.

Soustava akumulátoru je umístěna tak, aby bylo zajištěno nízké těžiště a rovnoměrné rozložení hmotnosti, což přispívá ke stabilní jízdě a předvídatelným reakcím vozu. Vysokonapěťový 400V akumulátor umožňuje kapacitu 78 kWh (pro pohon Recharge 69 kWh) a předpokládaný dojezd až 451 km (WLTP).

_ET_9914ow
Foto C40: Volvo Česká republika

Volvo C40 Recharge lze objednat výhradně online z pohodlí domova nebo s pomocí autorizovaného prodejce. S vozem získá nový majitel také balíček Volvo Care Offer – silniční asistenční službu Volvo Asistent na dobu 3 let, záruku na samotné vozidlo platící po dobu 3 let (od data dodání vozidla nebo do ujetí 100 000 km, v závislosti na tom, co nastane dříve).

Na vysokonapěťovou baterii vozidla je pak poskytována záruka 8 let od data dodání vozidla nebo do ujetí 160 000 km. Pokrývá také plánovanou údržbu každých 24 měsíců nebo po ujetí 30 000 km a zahrnuje výměnu dílů dle předem definovaného rozsahu.

Sdílet článek:

Více na webu Volvo

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018