Zdroj: archiv webu

Jak vybrat povinné ručení a havarejní pojištění

31. 3. 2016

Naše redakce vám přináší tip, jak jednoduše ušetřit na autopojištění. Chcete-li si sjednat povinné ručení nebo prostě jen nezávazně ověřit, že máte v daném okamžiku nejlepší cenu na trhu, nemusíte nikam chodit. Stačí si z pohodlí domova na počítači nebo mobilu zadat několik základních údajů a ihned zjistíte, jaké jsou aktuální ceny na trhu.

Ideální je mít při ruce malý technický průkaz, protože důležitou informací pro přesný výpočet ceny je výkon a objem motoru, což si ne každý může pamatovat. Neznáte-li svoje bonusové měsíce, které jsou velmi důležité pro slevy za bezpečnou jízdu, můžete si je nechat ověřit po telefonu během několik minut. Koupit povinné ručení přes internet je pravděpodobně nejbezpečnější nákup na internetu. Důvody jsou velmi jednoduché. Chcete-li si koupit povinné ručení nebo havarijní pojištění na internetu, dostanete pouze návrh smlouvy, a to emailem během několika málo minut. Hned víte, co jste dostali a  platíte pouze, když jste spokojeni.

Povinné ručení lze podle §1820 nového občanského zákoníku uzavřít takzvaně na dálku. Znamená to, že dostanete návrh smlouvy a veškerou související dokumentaci emailem a máte minimálně několik dní na její prostudování.  Pokud se Vám smlouva líbí, akceptujete ji tím, že ji zaplatíte. Nic nemusíte podepisovat nebo někam posílat. Tím, že zaplatíte částku uvedenou v návrhu smlouvy, jste ze zákona pojištěni. Povinné ručení je i při tomto způsobu platné ihned, pokud jej ve stanovené lhůtě zaplatíte.

Máte-li zájem o uzavření autopojištění, dostanete obratem na email veškerou dokumentaci včetně zelené karty. Pokud si ji vytisknete, můžete ihned vyjet. Jinak je zaslána druhý pracovní den po sjednání poštou. Při sjednání povinného ručení přes internet ušetříte čas a peníze.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018