Zdroj: archiv webu

Nové atletické kupé Lexus LC 500

25. 1. 2016

Přesně čtyři roky po premiéře průlomového konceptu, jenž posloužil jako inspirace, odhaluje Lexus své zbrusu nové luxusní kupé LC 500. Kupé atletických tvarů je vůbec nejvýraznější ukázkou toho, jakým směrem se budoucí modely této značky budou ubírat.

Nové LC 500 je svým stylistickým pojetím a pozoruhodnými výkony samo o sobě symbolem úspěchu, který pramení z intenzivnější spolupráce mezi návrháři a konstruktéry, ale i jejich snahy vzájemně si pomáhat při překonávání překážek různého druhu. Poté, co Akio Toyoda skupiny vývojářů vyzval, aby tento unikátní vůz stvořily, bylo nezbytné překonat řadu překážek v oblasti výroby, designu, materiálů a dynamiky, typicky spojených s cílovými parametry nebo představami designérů o budoucí podobě vozu.

20160112-01-05
Foto: archiv webu

Atraktivita kupé LC 500 staví na atletických proudnicových tvarech, smyslných křivkách, emotivním ztvárnění a splývavé střeše z uhlíkových vláken (na přání; standardně skleněná střecha). Výsledkem je vysoce funkční a emotivní karoserie a široce rozkročený postoj.

Přední partie LC 500 zaujmou smělou interpretací charakteristické masky chladiče ve tvaru vřetene, ze tří stran lemované chromovými dekory a vyplněné zcela novým prostorovým rastrem, který z různých úhlů mění svoji optiku. Světla pro denní svícení ve tvaru písmene „L“ jsou posazena pod novými LED světlomety se třemi zdroji, jejichž konstrukce umožnila použít jedny z nejmenších projektorů v celém odvětví, aby si vůz zachoval nízkou kapotu a krátký přední převis.

20160112-01-12
Foto: archiv webu

Design interiéru LC 500 odráží motiv dynamiky a luxusu, použitý u vnějších partií. Svým uspořádáním zdůrazňuje orientaci na řidiče, ale současně zůstává elegantní. Poloha za volantem kupé přímo vybízí k energické sportovní jízdě, zatímco intuitivnější uspořádání ovládacích prvků napomáhá rychleji získat potřebnou jistotu.

 

 

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018