Zdroj: archiv webu

Omlazení pro vaše vlasy

6. 2. 2016

Každá z nás pečuje o svou pokožku, aby co nejvíce zmírnila známky stárnutí, které se projevují ve formě vrásek. Ale dopřáváte takovou péči i svým vlasům? Vlasi, stejně jako pokožka také potřebují výživu.

Výzkum zaměřený na vlasovou péči u českých, maďarských a rumunských žen ve věku 18–45+ poukázal na rozdílný přístup mezi respondentkami do 24 a nad 45 let. Nejběžněji užívaným vlasovým přípravkem je sice šampon (v průměru aplikovaný 2,2krát týdně), průzkum ale odhalil zásadní rozdíly v aplikování dalších vlasových přípravků. Různé typy kondicionérů, masek nebo sér používá 53 % dotazovaných, mezi nimiž převažují mladší ročníky ve věku 18–34. U žen do 24 let jde o 67 % případů, ale v kategorii 45+ již jen o 44 %. Nanášení dalších pečujících přípravků na vlasy je tedy v závislosti na vyšším věku žen méně časté, i když právě vlasy s přibývajícími roky mohou začít ztrácet na kvalitě a vyžadují zvláštní péči.

„Zralé vlasy mají celou řadu specifik. V důsledku působení přirozených biologických procesů ztrácí svou pružnost, jejich struktura slábne, stávají se suššími, matnějšími a celkově méně kvalitními,“ říká dermatoložka doc. MUDr. Monika Arenbergerová, Ph.D.

Značka Dove přichází s řadou Dove Youthful Vitality, jež ve svém unikátním složení kombinuje esenciální živiny bohaté na proteiny a lipidy podporující skvělou kondici vlasů žen po čtyřicátém roce života.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018