Zdroj: fotobanka automobilky Volkswagen

Parkovací asistent pomáhá už 10 let

18. 12. 2016

Která z nás řidiček nezná nepříjemné hledání vhodného místa pro zaparkování? Je jedno, zda se jedná o nákupní centrum nebo rezidenční čtvrti, parkovacích míst je nedostatek.

Ta, která nakonec volné místo nalezne, stojí před další výzvou: zaparkováním vozidla. To je námi řidičkami vnímáno jako nepříjemný úkol navzdory nasbíraným zkušenostem z bezpočtu parkovacích manévrů. Pro ulehčení parkování funguje u vozů Volkswagen už přes 10 let parkovací asistent. Ten v praxi pomáhá tak, že stačí pustit volant a nechat zbytek manévru na autu. Systém podpoří osobu za volantem automatickým řízením a výpočtem ideální dráhy pro parkovací manévr. Park Assist automaticky zjistí rozměry parkovacího místa, stanoví výchozí polohu a převezme ovládání volantu – řidič musí pouze ovládat pedály plynu a brzdy.

Nejnovější verze asistenta potřebuje už jen 80 centimetrů délky navíc, aby vůz dostal na požadované parkovací místo. K dispozici je nyní také funkce „nouzové brzdy“, která sice nedokáže zabránit kontaktu spřekážkou zcela, protože nelze eliminovat lidský faktor, ale může alespoň minimalizovat rozsah poškození. Systémem Park Assist mohou být například vybaveny modely Volkswagen Golf, Passat, Sharan, Tiguan a Touran aj.

Sdílet článek:

Více na webu Volkswagen

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018