foto: archIv ŽENA V AUTĚ.CZ

Potkáme se na e-Salonu

24. 10. 2023

Již popáté se v halách letňanského výstaviště PVA EXPO PRAHA uskuteční největší přehlídka čisté mobility v Česku, e-SALON 2023. Desítky značek představí ve dnech 9. až 12. listopadu nejnovější elektromobily a hybridy. Nebudou chybět testovací jízdy nebo přehlídka elektromotorek, elektrokol a vozítek na alternativní pohon. Doprovodný program pro ženy zajistí náš magazín a projekt ELenka.cz.

Na jaké novinky se návštěvníci e-Salonu mohou těšit?

Automobilka Volkswagen přiveze několik modelů včetně ID.7, Cupra předvede model Tavascan. Na expozici Hyundai bude připraven nový Ioniq 6, ale také novinka letošního roku KONA Electric dosahující v evropské specifikaci nejdelšího dojezdu ve své třídě.

EV9_odhaleni-modelu (5)
EV9: foto Kia

Pět modelů přiveze do Letňan automobilka Kia, která návštěvníkům předvede hned pětici aut Kia Sportage HEV, Kia Niro EV, Kia EV6, Kia EV6 GT.

V národní premiéře představí model největšího elektrického SUV Kia EV9.

Luxusní elektrické SUV je nabízeno ve dvou výbavových stupních v 7místném nebo 6místném provedení s otočnými relaxačními sedadly ve druhé řadě s maximálním výkonem 283 kW se zrychlením z 0 na 100 km/h za 5,3 s.

Všechny své modely vystaví značka DS, a to pluginhybrid DS 4 E-TENSE, DS 7 E-TENSE (v limitované kolekci ESPRIT DE VOYAGE), vlajkovou loď DS 9 E-TENSE a letošní novinku DS 3 E-TENSE.

Tato 100% elektrická verze je opatřena novým motorem o výkonu 115 kW (156 k) a novou baterií s kapacitou 54 kWh, díky níž je její dojezd v kombinovaném cyklu WLTP 404 km.

2008: foto Peugeot
2008: foto Peugeot

Peugeot vystaví na e-SALONu šestici vozů, z nichž největším lákadlem bude nový Peugeot e-2008.

Letos tento oblíbený model značky prošel faceliftem a nyní přichází s atraktivnějším designem, novým elektromotorem i baterií a hlavně s dojezdem prodlouženým na 406 kilometrů.

V halách 3, 4, 5 a 2D nebudou chybět ani modely domácí automobilky ŠKODA, dále pak vozy značek Dacia, Opel, Alfa Romeo, Jeep, Fiat, Renault, MG, Mitsubishi a mnoho dalších.

Z importérů se budou prezentovat také značky Tesla a Ford. V letošním roce se na veletrhu rovněž představí nákladní e-trucky značek Mercedes Benz, Volvo a Scania.

Co uvidíte na našem stánku? 

FB-ilustrace-e-mobility-2000x2000px-noPINK
Program Žena v autě: foto KIA Niro EV

Magazín Žena v autě.cz a průvodce elektromobilitou pro řidičky ELenka.cz v rámci doprovodného programu na stánku nabídne ženám zajímavé workshopy, soutěže, líčení a manikúru zdarma.

Na stánku se představí Kia Niro EV, Světové ženské auto roku 2023. Každý den bude vyhlášena soutěž o Kia Niro EV na víkend.

K vidění bude také Peugeot e-208, se kterým jezdí dámská posádka ELenka Peugeot EcoRally na letošním šampionátu v ecorally.

Program doplní workshopy o dobíjení a bezpečném cestování s rodinnými mazlíčky s tipy od Spokojenýpes.cz, líčení make-up artistů od Max Factor a manikúra s laky Sally Hansen. Bohatý program na stánku doplní soutěže o ceny našich partnerů včetně vitamínů a beauty bonbonů s kolagenem od značky Nupreme.

IMG_5962-ve-velke-velikosti
Tým ELenka-Peugeot Ecorally: foto Žena v autě.cz

Veletrh e-SALON, jehož spoluorganizátorem je televize Prima, Uvede i portfolio řady výrobců dobíjecích stanic, dodavatelů energií, výrobců manipulační a komunální techniky a nabídne i atraktivní program.

První den veletrhu proběhne 5. ročník konference pro odborníky ČISTÁ MOBILITA, velkou premiérou bude soutěž Phoenix Contact Česká Trophy v EcoRally.

Právě v této ecorally startuje i naše jedinečná dámská posádka ELenka-Peugeot Ecorally s Lucií Kudrnovskou a navigátorkou Klárou Kolomazníkovou. Vyhlášení výsledků proběhne v rámci veletrhu.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018