Zdroj: fotobanka automobilky Seat

Segment SUV hlásí nový přírustek – Seat Ateca

1. 3. 2016

Seat vstupuje do populárního segmentu SUV. S modelem Seat Ateca. Čím může řidičky zaujmout, se dozvíte právě zde?

Typický designérský styl značky Seat se i v případě SUV vyznačuje kombinací dynamiky a funkčnosti. Mnoho prvků, jako je lichoběžníková maska chladiče, boční prolisy s minimálním průměrem zakřivení a maximální ostrostí a charakteristický světelný design s trojúhelníkovými motivy, patří mezi typické prvky vozů značky Seat.

Příď modelu Ateca je 100% Seat a zároveň SUV. Rozměrná, vysoká maska chladiče vyzařuje sebevědomí, zatímco ostře definované světlomety a výrazné otvory pro přívod vzduchu nenechají nikoho na pochybách o dynamických schopnostech modelu Ateca.

SEAT-ATECA-02 small
Zdroj: fotobanka automobilky Seat

Boční profil vyjadřuje dynamiku a výkon nového vozu značky Seat . Linie s ostře vedenými křivkami tvoří celek s citlivě ladnými tvary. Skvělým příkladem je spodní část dveří, která demonstruje cit pro tvar.

SEAT-ATECA-03 small
Zdroj: fotobanka automobilky Seat

Také interiér kombinuje elegantní a zároveň dynamický charakter s dojmem solidnosti a bezpečnosti. Klíčovými faktory jsou zvýšená poloha sedadel, snadno viditelná přední část vozidla a odolné ochranné lišty na dveřích. Přístrojová deska se drží horizontálního členění se zaměřením na řidiče. Ovládací prvky jsou ve snadném dosahu, zatímco ukazatele, jako je například displej informačního a zábavního systému s úhlopříčkou až 8 palců, se vyznačují čitelností, aby neodvracely pozornost řidiče od řízení.

SEAT-ATECA-12 small
Zdroj: fotobanka automobilky Seat

Zavazadlový prostor nabízí ve standardním uspořádání objem 510 litrů, resp. 485 litrů ve verzích s pohonem všech kol. Skelet karoserie vytváří předpoklady pro všestrannou využitelnost vozidla a zároveň se vyznačuje inteligentní lehkou konstrukcí.

Na dynamických jízdních výkonech modelu Ateca mají svůj podíl poháněcí jednotky, které bez výjimky disponují přeplňováním turbodmychadlem. Hodnoty nejvyššího výkonu sahají od 85 kW/115 k do 140 kW/190 k. Nabídka vznětových motorů začíná jednotkou 1.6 TDI s výkonem 115 k. Jednotka 2.0 TDI je nabízena ve dvou výkonových verzích 150 k a 190 k. Hodnoty spotřeby paliva sahají od 4,3 do 5,0 l/100 km, čemuž odpovídají hodnoty emisí CO2 od 112 do 131 g/km.

Předprodej Seatu Ateca je plánován na jaře 2016.

 

Sdílet článek:

Více na webu Seat

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018