Zdroj: fotobanka automobilky Škoda

Bezpečné umístění věcí v autě

2. 8. 2018

Pokud už jste zkontrolovala své auto před odjezdem na dovolenou – podívala jste se na pojistky, brzdy, žárovky, vodu v ostřikovačích, chladicí kapalinu, funkčnost klimatizace i tlak v pneumatikách, pak můžete vyrazit. Téměř. Máte správně sbaleno? Projděte si s námi základy bezpečného umístění věcí v autě!

Vše správně zabezpečit

Nejtěžší věci nakládáme jako první na dno kufru. Čím lehčí věci máme, tím je dáváme více nahoru. Všechny předměty v kufru by měly být zabezpečené, ideálně roletkou nebo ochrannou sítí mezi zadními sedačkami a kufrem. Na roletku nedávejte nebezpečné či těžké předměty jako je deštník, láhev s pitím či foťák.

V případě využití střešního boxu dbejte maximální povolené hmotnosti nákladu. Přetížený střešní box by se mohl při prudkém brždění v extrémním případě utrhnout.

Nezajištěný mobil či lahev s vodou vás může v případě nehody zranit. Dbejte na to, aby byly tyto předměty během jízdy bezpečně zajištěné, ideálně v odkládacích schránkách pro ně určených. Nezapomeňte ani na své rodinné miláčky. I ti by měli být v autě bezpečně zabezpečeni.

Vesta a trojúhelník s lékárničkou po ruce

Reflexní vesty by měly být hned po ruce. Stejně tak autolékárnička, trojúhelník nebo hasicí přístroj by měly být umístěné na dobře přístupném místě.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018